Jump to content

potvrda o nekaznjavanju


Parke Davis

Preporučene objave

  • 1 mjesec kasnije...

Poštovanje,

Zanima me dali ću moči dobiti potvrdu o nekažnjavanju, naime 30. 4. 2013 mi je presuđeno (po cl 191. st. 1 u vezi cl 190, st 1. davanja na uzivalnje opojne droge :) ) 660 sati dobrotvornoga rada koje moram odraditi u roku 14 mjeseci, to ce mi biti gotovo pod kraj ovoga mjeseca,.

 

Dali ja kao fizička osoba mogu podignut potvrdu sad dok mi jos traje kazna, i dali cu moci opce dobtii tu potvrdu pošto sam kaznjen.

Hvala

uređeno: od ka..lu
pravopisne greske
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovanje,

Zanima me dali ću moči dobiti potvrdu o nekažnjavanju, naime 30. 4. 2013 mi je presuđeno (po cl 191. st. 1 u vezi cl 190, st 1. davanja na uzivalnje opojne droge :) ) 660 sati dobrotvornoga rada koje moram odraditi u roku 14 mjeseci, to ce mi biti gotovo pod kraj ovoga mjeseca,.

 

Dali ja kao fizička osoba mogu podignut potvrdu sad dok mi jos traje kazna, i dali cu moci opce dobtii tu potvrdu pošto sam kaznjen.

Hvala

 

Tek kad nastupi rehabilitacija 15g. Za ovo kd, nažalost ništa po tom.pitanju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Oprez.

 

Treba razlikovati traži li se tzv. potvrda da se ne vodi kazneni postupak ili izvadak iz kaznene evidencije. Ili oboje. Vi trenutno ne možete dobiti "čisti" izvadak iz kaznene evidencije, ali potvrdu da se ne vodi kazneni postupak (ukoliko se doista ne vodi) - možete dobiti bez problema. A sad, o kojoj se točno zemlji radi i što traže - sami najbolje znate. Više o ovoj tematici, imate u našem članku.

 

Što se tiče nastupa rehabilitacije, i posljedično "čišćenja" izvatka iz kaznene evidencije, obzirom je vama izrečen rad za opće dobro, sukladno čl. 19. st. 4. t. 5. Zakona o pravnim posljedicama osude, kaznenoj evidenciji i rehabilitaciji, rehabilitacija će nastupiti protekom tri godine, računajući od prestanka izvršenja rada za opće dobro (odnosno prema napisanome, od kraja ovog mjeseca).

 

15-godišnji rok koji spominje Crni odnosi se na rok zastare kaznenog progona za konkretno kazneno djelo (čl. 191. st. 1. KZ-a).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

ne znam kako ubaciti slliku.. onda sam prepisao poterban tekst:

 

PRAVOMOĆNOST: 20.03.2009

CLANAK, ZAKON: čl. 311.st.2. KZ - krivotvorenje isprave

KAZNA: uvjetna kazna zatvora u trajanju od 1g. 2mj. uz rok kušnje u trajanju 3g.

 

PRAVOMOIĆNOST: 18.12.2012

ČLANAK, ZAKON: čl. 308. st. 2. KZ - izigravanje zabrana sigurnosnih mjera i pravnih posljedica osude

KAZNA: uvjetna kazna zatvora u trajanju od 5mj. uz rok kušnje u trajanju od 1g.

 

- moje pitanje glasi: kad, sa kojim datumom će to biti obrisano iz kaznene evidencije tj prestati biti vidljivo?

 

svako posebno, ili oboje odjednom ?!? KADA?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,nadovezao bih se na temu.

Naime 2004. godine bio sam osuđen na kaznu zatvora u trajanju od 3 godine. Kaznu nikad nisam izdržao a 2010. nastupila je zastara izvršenja kazne, konstatirana od strane suca izvršenja presude. Napominjem, kazna je izrečena za kvalifikaciju pokušaja ubojstva, no ja sam isto počinio branivši svoj život.

Nikad prije i nikad poslije te kazne nisam kažnjavan, bilo krivično, bilo prekršajno.

Već sam godinama nezaposlen, supruga je prije 4 godine također izgubila posao, odnedavno sam na socijalnoj pomoći.

Sad mi se pruža prilika dobiti posao u inozemstvu, kao zaštitar. No traže me Potvrdu o nekažnjavanju.

Onu običnu potvrdu, da se protiv mene ne vodi kazneni postupak dobio sam bez problema, no traži se izgleda baš ova, iz .Uprave za kazneno pravo i probaciju Ministarstva pravosuđa, Ulica grada Vukovara 49, Zagreb, gdje će vjeruuem biti vidljiva ova kazna zatvora.

Koliko sam uspio vidjeti u zakonu, rehabilitacija po sili zakona za moju kaznu nastupa tek 10 godina nakon što mi je nastupila zastara (2020.) i ono što me zanima je slijedeće:

Budući sam nezaposlen, otac malodobnog djeteta s izuzetno teškom socijalnom situacijom. Također sam višestruko odlikovani hrvatski branitelj, ranjavan (na žalost iz kategorije onih koji nisu nikad realizirali svoja prava kroz mirovinu), bivši časnik 1. gardijske brigade, podnio bih zahtjev za prijevremenu rehabilitaciju, koja bi mi omogućila čist izvod iz kaznene evidencije, a onda i dobre šanse za dobivanje tog posla. (Vidio sam da je Josipović jednu takvu dodijelio sad neposredno prije odlaska). No moj problem je što ja pravnik nisam, a 800 kuna socijalne pomoći teško mi može pribaviti pravnu pomoć oko pisanja i podnošenja tog zahtjeva. U postupku me je branio odvjetnik po službenoj dužnosti, interesira me, postoji li kakav sličan vid besplatne pomoći odvjetnika, koji bi mi taj zahtjev sastavio i podnio, s obzirom da si ga ne mogu platiti sam.

Unaprijed hvala na svim savjetima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U pravu ste, rehabilitacija će nastupiti u 2020. godini.

 

Ovdje, po mom mišljenju, jedino što vam preostaje jeste molba za pomilovanjem Predsjednici RH, usmjerena na nastupanje prijevremene rehabilitacije. Molbu podnosite Ministarstvu pravosuđa, ali moram vam napomenuti kako vam takva molba neće biti riješena ubrzo, jer je Ministarstvo zagušeno s takvim molbama, tako da je upitno je li uopće moguće njeno rješenje ove godine, a što vama sasvim sigurno neće biti dovoljno brzo.

 

Prema ovome što ste napisali, vjerojatnost jeste da bi vam bila uvažena, ali nažalost mora proći proceduru. Što se odvjetničke pomoći tiče, pokušajte doći do neke putem braniteljskih udruga ili možete na našem Forumu, u zasebnom podforumu "Tražim odvjetnika" objaviti svoj oglas, pa se moguće netko javi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U pravu ste, rehabilitacija će nastupiti u 2020. godini.

 

Ovdje, po mom mišljenju, jedino što vam preostaje jeste molba za pomilovanjem Predsjednici RH, usmjerena na nastupanje prijevremene rehabilitacije. Molbu podnosite Ministarstvu pravosuđa, ali moram vam napomenuti kako vam takva molba neće biti riješena ubrzo, jer je Ministarstvo zagušeno s takvim molbama, tako da je upitno je li uopće moguće njeno rješenje ove godine, a što vama sasvim sigurno neće biti dovoljno brzo.

 

Prema ovome što ste napisali, vjerojatnost jeste da bi vam bila uvažena, ali nažalost mora proći proceduru. Što se odvjetničke pomoći tiče, pokušajte doći do neke putem braniteljskih udruga ili možete na našem Forumu, u zasebnom podforumu "Tražim odvjetnika" objaviti svoj oglas, pa se moguće netko javi.

 

 

Hvala puno na odgovoru,

 

Tako ću i pokušati napraviti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija