Jump to content

Sudsko vijeće - presuda - mogućnost žalbe?


dalinex

Preporučene objave

Poštovani, interesira me da li postoji mogućnost prigovora - žalbe na presudu sudskog vijeća u presudi KZM-a? I kome?

 

Radi se o povredi prava uzdržavanja u kojem je kao uvjet bio dan rok plaćanja dospjelih a neisplaćenih rata uzdržavanja (3 djece), te je sutkinja već produžila rok koji je istekao 12.09.2014, davši priliku za ročište 25.11.2014. Nakon daljnjeg neplaćanja sazvano je sudsko vijeće 05.12.2014. na kojem je donesena presuda da tuženi ima rok od 8 mjeseci da plati zaostatke ili ide u zatvor. Razlog koji su oni istakli za produženje roka na još 8 mjeseci jest:

 

- da pokušava kupiti nekretninu, ali ne svojim novcem i ne na svoje ime

- da će otvoriti OPG, ali ne na svoje ime i ne svojim novcem

 

Predmet spora nije tuženikova kupovina nekretnine na tuđe ime i otvaranje OPG-a na tuđe ime nego povreda uzdržavanja! To što on radi na crno, a ja ne mogu dokazati, to što je u spisu izrečeno i što sam mu priznala da je imao novac za kupnju školskih knjiga te dodatne opreme (cca 7000 kn) što ne iznosi niti 3 mjesečne dosuđene rate uzdržavanja, nitko ne pita odakle mu novac?

 

Hvala na odg.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pitam zato jer na moj upit da li mogu dobiti zapisnik sa ročišta, dobila sam odgovor da to nije uobičajeno i da ne mogu... ja jesam svjedok u postupku jer je ODO tužitelj ali sam i zz maloljetne djece, a jasno da se za ODO nikada nije nitko pojavio osim na prošlom ročištu jer sam im poslala dopis. hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija