Jump to content

Ovrha FINA prijepis ili otpravak?


vlac

Preporučene objave

Pozdrav,

 

Nakon što sam predao prijepis (ovjeren da je identičan orginalu) sudske presude po kojoj pokušavam izvršiti ovrhu u FINU Zagreb dva mjeseca kasnije mi iz FINE Split dolazi odbijenica sa razlogom:

"Fina postupa isključivo po izvorniku/otpravku osnove za plaćanje, Fina ne postupa po prijepisu izvornika". Ne želim Vas zamarati sa pričama što sam sve u FINI prošao prije toga - ovo je već (nedam se) završni čin hrvatske birokracije.

 

Ne budi lijen - tražio sam kako doći do tog odpravka koji se spominje, u zakonu kaže: "(1) Otpravak je prijepis izvornika ili dodatni ispis koji se izrađuje po službenoj dužnosti radi dostavljanja strankama i drugim zainteresiranim osobama.".

 

Tko je tu lud, koju točno formu presude treba predati u Finu i kako doći do te forme presude?

 

Unaprijed hvala na pomoći.

 

lp,

Vladimir

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bok,

 

Može malo detaljnije - zar mogu uzeti ORGINAL presude sa suda i odnijeti u Finu? Mogu li to zatražiti poštom ili nekako drugačije, nije mi baš samo tako potegnuti od Zagreba do Zadra i saznati da mi fali jedan papir...

Već imam kopiju sa ovjerom pravomoćnosti i ovršnosti - ta je odbijena...

 

Hvala!

 

V.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

predpostavljam da kopija nije ovjerena od strane suda(koji je donio presudu ) da kopija odgovara originalu.

ko je ovjerio kopiju da odgovara originalu ?

 

u zakonu nije navedena mogućnost da se izravna naplata izvrši temeljem kopije ovršne isprave.

http://www.fina.hr/Default.aspx?sec=1488

Nadležno tijelo, odnosno ovrhovoditelj, može dostaviti osnovu za plaćanje u izvorniku ili otpravku preko javnog bilježnika ili opunomoćenika,

 

čemu bi ti služio original presude nakon izravne naplate ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija