Jump to content

Nenajavljena ovrha


freerock0

Preporučene objave

Pozdrav ,

 

 

imam situaciju pa me zanima što se sadmože poduzeti .

 

 

13.12.2014(subota) , slučajnosam na e-bankarstvu vidio ovrhu od strane FINE. Danas (ponedjeljak15.12.2014.) zovem poreznu da vidim o čemu se radi – vele ovrha odstrane HZZO ?!?

 

Nemam dopunsko osiguranje !!

 

 

Zanima me nisu li morali poslati nekuobavijest ili opomenu prije same ovrhe ?!?

Nisam dobio nikakav dokument od stranejavno bilježnika ili bilo koga drugog !

 

 

U 2013. godine zaboravio sam naplačanje dopunskog( 5÷6 mjeseci) te dobio opomenu prije ovrhe kojusam i uredno platio. Podmirivanjem nastalog duga mislio sam da jeugovor automatski raskinut .

 

 

Što mogu učiniti da mi vrate novce ?

Žaliti se – kome ??

 

Ako pitanje nije na pravom mjestu , molim moderatora da ga prebaci u ispravni topic.

 

 

Hvala unaprjed na odgovorima.

 

 

Pozdrav !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani!

 

Hitno idite u FINU ono koja Vam je ovršila novčana sredstva sa računa ,te vidite tko je ovrhovoditelj ,da bi mogli dobiti rješenje o ovrsi na koje se imate pravo žaliti u roku od 8 dana od primitka rješenja .

U rješenju o ovrsi trebate provjeriti da li je ovrhovoditelj ista osoba pravna ili fizička sa ovršne isprave,ako nije treba u prijedlogu za ovrhu u prilogu biti dokaaz da je tražbina prešla na ovrhovoditelja ,a to je prema članku 29.OZ privatna ovjerovljena isprava ili sudska odluka kojom se dokazuje da je tražbina prešla na ovrhovoditelja iz prijedloga

za ovrhu .

Ako ne dugujete ništa i to možete dokazati ulažete žalbu koja mora biti dostavljena Županijskom sudu u roku od 30 dana .

U ovrhama ima raznih makinacija npr. u prijedlogu za ovrhu naznačena je izmišljena adresa kako ovršenik ne bi nikada primio rješenje i kako bi ovrhovoditelj išao automatski u ovrhu i da bi mogao ići u ovrhu prodajom nekretnine bez znanja vlasnika .Jedan se sličan slučaj desio u Puli ,a o tome je pisalo u Novom listu .,ženi je bez njenog znanja prodan stan ,a ostala joj je rata kredita do potpune isplate , a netko je došao u posjed i vlasništvo nekretnine za male pare ( ovršna mafija )

 

 

Pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani!

 

Hitno idite u FINU ono koja Vam je ovršila novčana sredstva sa računa ,te vidite tko je ovrhovoditelj ,da bi mogli dobiti rješenje o ovrsi na koje se imate pravo žaliti u roku od 8 dana od primitka rješenja .

U rješenju o ovrsi trebate provjeriti da li je ovrhovoditelj ista osoba pravna ili fizička sa ovršne isprave,ako nije treba u prijedlogu za ovrhu u prilogu biti dokaaz da je tražbina prešla na ovrhovoditelja ,a to je prema članku 29.OZ privatna ovjerovljena isprava ili sudska odluka kojom se dokazuje da je tražbina prešla na ovrhovoditelja iz prijedloga

za ovrhu .

Ako ne dugujete ništa i to možete dokazati ulažete žalbu koja mora biti dostavljena Županijskom sudu u roku od 30 dana .

U ovrhama ima raznih makinacija npr. u prijedlogu za ovrhu naznačena je izmišljena adresa kako ovršenik ne bi nikada primio rješenje i kako bi ovrhovoditelj išao automatski u ovrhu i da bi mogao ići u ovrhu prodajom nekretnine bez znanja vlasnika .Jedan se sličan slučaj desio u Puli ,a o tome je pisalo u Novom listu .,ženi je bez njenog znanja prodan stan ,a ostala joj je rata kredita do potpune isplate , a netko je došao u posjed i vlasništvo nekretnine za male pare ( ovršna mafija )

 

 

Pozdrav!

 

Ako nisam pismeno zatražio "raskidusluge" nakon opomene i plačanja u 2013 , oni me još uvijek vode kao korisnika ?!?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija