Jump to content

Godisnji odmor nakon porodiljnog


Vitica311

Preporučene objave

Postovani,

 

rodila sam 31.1.2014., na posao se moram vratiti 26.1.2015. Radim u osnovnoj skoli kao ucitelj EJ. Trazila sam koristenje godisnjeg odmora iz 2014. odmah nakon isteka rodiljnog dopusta. Imam pravo na 27 dana. Dobila sam dozvolu koristenja godisnjeg pod proljetnim, ljetnim i zimskim praznicima. Zasto ne mogu sama birati kada cu koristiti godisnji? Zasto mogu SAMO pod praznicima? Do sad su uciteljice ostajale odmah na GO nakon porodiljnog. Je li doslo do promjene zakona? Hvala!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vitica,

stvari prema z ZOR-stoje ovako:

- dio godišnjeg odmora koji je prekinut ili nije korišten u kalendarskoj godini u kojoj je stečen, zbog bolesti ili korištenja prava na rodiljni, roditeljski i posvojiteljski dopust, radnik ima pravo iskoristiti do 30. lipnja iduće godine.

 

Zašto nemožeš sama birati vrijeme korištenja GO slijed iz:

Članaka 85. ZOR-a

(1) Raspored korištenja godišnjeg odmora utvrđuje poslodavac, u skladu s kolektivnim ugovorom, pravilnikom o radu, ugovorom o radu i ovim Zakonom,........

 

U svakom slučaju pogledaj kolektivni i posavjetuj se sa sindiklistom ili nadređenim....i razmisli malo: koliko GO imaju radnici realnom sektoru i kolko ih koštaju prava koja ti ostvaruješ svojim kektivnim.?!

LP

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postovani,

 

rodila sam 31.1.2014., na posao se moram vratiti 26.1.2015. Radim u osnovnoj skoli kao ucitelj EJ. Trazila sam koristenje godisnjeg odmora iz 2014. odmah nakon isteka rodiljnog dopusta. Imam pravo na 27 dana. Dobila sam dozvolu koristenja godisnjeg pod proljetnim, ljetnim i zimskim praznicima. Zasto ne mogu sama birati kada cu koristiti godisnji? Zasto mogu SAMO pod praznicima? Do sad su uciteljice ostajale odmah na GO nakon porodiljnog. Je li doslo do promjene zakona? Hvala!!!

 

Sukladno čl. 26 Kolektivnog ugovora za zaposlenike u osnovnoškolskim ustanovama godišnji odmor zaposlenika u pravilu se podudara sa zimskim, proljetnim i ljetnim odmorom učenika. Navedeno nije obveza, no isto se upravo radi iz razloga što Vas treba netko zamjenjivati dok ste na godišnjem. A kad koristite godišnji za vrijeme praznika, ne treba Vas nitko zamjenjivati. Dakle, vrlo jednostavno. MZOS je dao izričitu usmenu uputu da se godišnji odmori daju isključivo pod praznicima, kako se ne bi trebalo plaćati i Vas i Vašu zamjenu, dakle 2 ljudi. uU suprotnom ravnatelj dobiva telefonske "packe" od MZOS. Dakle - radi štednje. Navedeno Vam je trebao objasniti Vaš tajnik/tajnica.

 

Source: tajnik sam u OŠ

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija