Jump to content

supruga napustila djecu, stan pod hipotekom molim savjet


ivanvoh

Preporučene objave

Poštovani, supruga je napustila djecu kćerka 19 godina i sin 9 godina, prema njezinim izjavama kaze da se nalazi u Austriji, da radi u zdrastvu, te da ce joj primanja biti 2.500 eura.

 

Problem je u stanu koji je pod hipotekom, kako je ona napustila drzavu, jucer mi je telefonski dala do znanja da se odrice prava na potrazivanje bracne stecevine te da ostavlja stan meni, na stanu je hipoteka od 500 000 kuna, obzirom da smo stan otplacivali 9 godina, da ne propadnu novci i da se ne nademo na cesti ja bi nastavio placati rate kredita, kredit je supruga dobila preko ZG banke,. Stan glasi na nju obzirom da je ona podizala kredit jer je imala trajno zaposlenje,.

 

Ona dolazi u Četvrtak u ZG, i dragovoljno želi potpisati punomoć i sve što je potrebno da se odriće stana, mene mući jedna stvar ako ja i kčerka nastavimo plačati rate kredita koje glase na njeno ime, a njoj se nakon nekoliko godina ili pred zavrsetak otplate hipoteke, promjeni raspoloženje može li ona opet uzeti polovicu stana.

 

Na koji način se možemo djeca i ja zaštiti da osiguramo za nas taj stan koji mislimo otplačivati?

 

Postoji li nekakva punomoć kojom bi se ja po otplati kredita mogao upisati kao vlasnik stana 1/1 ili djete.

 

Ako imate kakav savjet, što bi bilo najpametnije napraviti u tom slučaju ?

 

Unaprijed Vam se zahvaljujemo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako ste jošu braku (nije sudski razveden) tražite da vam daruje stan uz obvezu da otplatite ostatak cijene (do ste formalno u braku na dar nema poreza).

stan je stečen u braku pa je on bračna stečevona (kao i kredit) i u suvlasništvu 1/2 i 1/2.

kredit nastavite plaćati na njeno imea nakon sklapanja darovnog ugovora na svoje ime.

o darovnom ugovoru obavjestite banku.

promjenom dužnika prestaje jamstvo pa bi se banka mogla protiviti promjeni dužnika.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani hvala Vam na brzim odgovorima i pomoci, mene sada zanima ako ona prepise stan na mene ili djete, hocu li se ja ili djete moci upisati kao vlasnici stana, prije otplate hipoteke ili po otplati hipoteke nakon 20 godina, te moze li ona nakon nekog vremena povući darovni ugovor, nama ako bude stiska u plačanju kredita možemo li prodati stan za umanjenu vrijednost hipoteke u dogovoru sa kupcem, obzirom da se od nje moze u dogledne godine svasta ocekivati, hvala Vam svima na trudu i pomoci

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani hvala Vam na brzim odgovorima i pomoci, mene sada zanima ako ona prepise stan na mene ili djete, hocu li se ja ili djete moci upisati kao vlasnici stana, prije otplate hipoteke ili po otplati hipoteke nakon 20 godina, te moze li ona nakon nekog vremena povući darovni ugovor, nama ako bude stiska u plačanju kredita možemo li prodati stan za umanjenu vrijednost hipoteke u dogovoru sa kupcem, obzirom da se od nje moze u dogledne godine svasta ocekivati, hvala Vam svima na trudu i pomoci

 

Slobodno onda možete prodati stan ali zabilješka ostaje. E, sad ne znam tko bi bio lud kupiti stan pod hipotekom ako je kredit još na Vama. Model dogovarate s eventualnim kupcem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dogovori se. ako nije voljna darovati stan (onim koji će kredit i otplaćivati) podnesi tužbu za utvrđivanje i podjelu bračne stečevine. ali uz stan i kredit je bračna stečevina

1/2 stana je tvoja bez obzira što je na njenom imenu.

http://www.iusinfo.hr/DailyContent/Topical.aspx?id=16620

http://magazin.nekretnine.net/pravni-savjeti/koliko-traje-postupak-za-podjelu-bracne-stecevine/1295

 

akomožeš kredit nastavi otplaćivati ai na uplatnici napiši svojeime. bancka se neće buniti bitno da se kredit plaća.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bovu, hvala Vam, puno ste nam pomogli svojim savjetima, nadam se da ću sutra sve znati, na cemu smo.

 

Ažurirano

 

hasko, zahvaljujem se i Vama na pomoci, hvala Vam ljudi puno mi to znaci.

Nema nikakve zapreke da se stan prepiše na Vas ili Vaše dijete . I dalje će stajati zabilješka hipoteke na stanu. Banci je svejedno tko će otplaćivati kredit.
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija