Jump to content

HRT ovrha stara 7 godina???


capoeira

Preporučene objave

poštovanje i sve najbolje u Novoj godini.

 

Ovako, imam pitanje za vas. Jučer mi je stiglo Rješenje o ovrsi od Javnog bilježnika xxxxxx xxxxx, a sve na temelju Ovršnog prijedlog od Odvjetničkog društva Hanžeković, Radaković&Partneri. Radi se o možebitnim dugovima HRT-u od 31.07.2006. i 31.08.2006. te o zateznoj kamati(ukupno 149,28kn). Rješenje o ovrsi od javnog bilježnika je potpisano dana 02.08.2007. u kojem mi se nalaže da podmirim dug(149,28) i troškove postupka Ovršnog prijedloga(416,60).

 

mene konkretno zanima dali taj javni bilježnik može 7 godina držati ovrhu u ladici i sad mi je poslati jer, realno gledajući, tko čuva isječke računa 7 godina????

 

druga stvar, čini mi se da je za prvi račun od 31.07.2006. nastupila zastara po Zakonu o obveznim odnosima(čl.232).

 

molim vas za savjet što mi je činiti jer mi je ovo apsurd, mogli su onda naći neki još stariji račun, sigurno neću imati dokaz o uplati.

 

PS imam 8 dana da uručim prigovor na Rješenje o ovrsi.

 

Hvala unaprijed...

uređeno: od G-man
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pogledajte si datum podnošenja prijedloga za ovrhu, jer on je bitan, ne datum donošenja rješenja.

 

A odgovor na vaše pitanje je - nažalost da, moguće je. Vi ste još i dobri, prosurfajte malo naš Forum, imate slučajeva gdje je rješenje o ovrsi putovalo preko 15 godina. Kao što sam napomenuo, nažalost sve je pravno pokriveno, i zasada se još nitko nije zainatio i s time otišao do Strasbourga, jer kod nas se takve stvari očito toleriraju. A razlog? Mislim da se lako dade iščitati među recima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nema štambilja javnog bilježnika o zaprimanju. sad neznam dali da pišem prigovor ili ne da mi još ne nakaleme i sudske troškove pored ovih odvjetničkih...

meni je samo upitnik iznad glave zbog toga što je rješenje staro od 2/8/2007. jel ima to rješenje o ovrsi zastaru nakon kolko se više nemože donijeti?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nema štambilja javnog bilježnika o zaprimanju. sad neznam dali da pišem prigovor ili ne da mi još ne nakaleme i sudske troškove pored ovih odvjetničkih...

meni je samo upitnik iznad glave zbog toga što je rješenje staro od 2/8/2007. jel ima to rješenje o ovrsi zastaru nakon kolko se više nemože donijeti?

moje kratkotrajno iskustvo s ovrhom je sljedeće. radi se o ovrsi za slivnu vodnu naknadu od strane hrvatskih voda. dobiješ rješenje suda koje je odmah izvršno i FINA šalje nalog banci da ti skine sredstva s računa. ako nema dovoljno novca blokiraju ti račun do podmirenja troškova navedenih u ovrsi. ja sam uložio žalbu na zastaru, te da nisam primio rješenje i da je nezakonito izvršena ovrha novca prije okončanja postupka. na moju žalbu zastupnik ovrhovoditelja je sve prigovore odbio u podnesku sudu i traži trošak cca 320 kn. poslije toga, 31.12.2014. sam dobio od Općinskog suda rješenje kojim me OS upućuje da pokrenem parnicu za proglašenje ovrhe nedopuštenom. skraćeno ako nemaš dokaz da predočiš sudu on ovršenika upućuje u parnicu. znači ja sada moram pokrenuti parnicu, platiti odvjetnika s neizvjesnim ishodom. ako na sudu izgubim plaćam i svoga odvjetnika i odvjetničke troškove druge strane. može biti skuplja pita od tepsije. ako netko ima iskustva s ovim neka ih napiše. kako se pokreće parnica i ima li to smisla, te što se događa ako se tužba djelomično usvoji. za ovaj tvoj prijedlog ovrhe, zastara je godinu dana za rtv pretplatu ako nije u godinu dana od dospijeća plaćanja pokrenuta prisilna naplata. znači računaj na troškove nekoliko puta veće od toga računa s neizvjesnim ishodom. ako imaš račun onda napišeš žalbu i priložiš sudu dokaz račun da je pretplata plaćena i to je to. eto to je moje skromno, nestručno, znanje o tim stvarima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

... poslije toga, 31.12.2014. sam dobio od Općinskog suda rješenje kojim me OS upućuje da pokrenem parnicu za proglašenje ovrhe nedopuštenom. skraćeno ako nemaš dokaz da predočiš sudu on ovršenika upućuje u parnicu. znači ja sada moram pokrenuti parnicu, platiti odvjetnika s neizvjesnim ishodom. ako na sudu izgubim plaćam i svoga odvjetnika i odvjetničke troškove druge strane. može biti skuplja pita od tepsije. ako netko ima iskustva s ovim neka ih napiše. kako se pokreće parnica i ima li to smisla, te što se događa ako se tužba djelomično usvoji. ...

Hi zvone,

Vaše pitanje je prilično skriveno - izgleda kao da odgovarate a ne da nešto pitate. Predlažem da otvorite novu temu!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
Pozdrav ekipa,

Evo nakon konzultaciju s pravnom klinikom, došao sam do zaključka da je "apsolutna" zastara 10 godina od dana dospijeća računa i da nemogu osporit cjeli predmet pa će mi se povećat troškovi odlaskom na Sud. Dakle plati pa se rugaj

 

došao si do pogrešnog zaključka.

zastara od 10 godina odnosi se na ovrhu po pravomoćnom rješenju suda ,javnog bilježnika ili kog drugog nadležnog tijela.

 

bitno je kad je podnešen prijedlog za ovrhu tj. kad je javni bilježnik zaprimio prijedlog.

ako nema datuma primitka rješenje ima nedostataka. možda je prijedlog za ovrhu pšodnešen prije tjedan dva.tad bi traženi dug bio u zastari .

zastara za hrt pristojbu je godinu dana od dospjeća svakog računa.

ako nisi podnio prigovor i osporavao dug rješenje o ovrsi je postalo pravomoćno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija