Jump to content

Ugovor o radu i BRUTO / NETO problemi


logit99

Preporučene objave

Trebam pravni savjet.

 

U ugovoru o radu imam specificaran bruto i neto iznos place.

Ne znam kako uopce u ugovoru moze pisati i jedno i drugo?!

 

Uglavnom, imam dvoje djece i nedavno sam ih stavio na svoju PK karticu.

Poslodavac se drži i dalje neto iznosa. Znaci umjesto da mi naraste placa (zbog djece i vece porezne olaksice ) poslodavac mi je neto ostavio isti a smanjio mi bruto

te tako sebi smanjio troskove.

 

Na moj upit poslodavcu sta da sam stavio npr 4 djece na sebe on mi je rekao da bi i dalje isplacivao neto po ugovoru. Ukratko, napisani bruto iznos u ugovoru u radu sada je manji za preko 1000kn mjesecno na platnoj

listi. Zena ne radi pa djeca moraju sada biti na meni.

 

Imam li zakonsko pravo traziti da mi se isplacuje dogovoreni bruto ugovorom o radu ili poslodavac moze

birati sto ce mi koji mjesec isplatiti tj sto njemu vise odgovara kad vec u ugovoru o radu pisu i neto i bruto iznosi ??

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
Poštovani,

s obzirom da se tu radi o Zakonu o rčunovodstvu vezano z izraćun plaće,njbolje bi bilo d nazovete RRiF n tel.014699760. Oni su vrlo susretljivi i znaju sve o tim izrčunima. Zasigurno će Vam pomoći.

 

I još nešto a to je:

Radnik i poslodavac mogu ugovorom o radu ugovoriti i da se plaća u ugovoru navede u neto iznosu, međutim, taj iznos ne predstavlja cjelokupni iznos plaće radnika, s obzirom da je u bruto plaću uključen iznos doprinosa za mirovinsko osiguranje, poreza na dohodak te eventualno prireza, ako se primjenjuje.

Stoga je uvijek preporučljivo da se u ugovoru o radu kao iznos plaće radnika unosi bruto iznos plaće, a ne neto.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija