Jump to content

Preseljenje u drugi odjel


seizmograf

Preporučene objave

Pozdrav. Ovakva je situacija - radim već više godina u jednoj firmi, posao obavljam savjesno, imao sam tu i tamo par problema sa nekim kolegama, ali ništa strašno. Odjednom me šef pozove na razgovor i predloži da budući da sam ja nezadovoljan (što ja nikad usmeno nisam izjavio) će on pričati sa nadređenima da me se preseli u neki drugi odjel, na mjesto za koje možda uopće nije u mojoj struci zanimanja. Moje je pitanje - imam li pravo to odbiti i kakve su mi pravne opcije u tom slučaju? Unaprijed hvala na odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

seizmograf,

"potres" ha? Ajde Vi nama lijepo recite:

1. imate li Ugovor o radu i kakav je on? Pretpostavljam da imate pa onda vrijedi da isti MORA imti

Obvezni sadržaj pisanog ugovora o radu, odnosno pisane potvrde o sklopljenom ugovoru o radu

Članak 15.

(1) Ugovor o radu sklopljen u pisanom obliku, odnosno potvrda o sklopljenom ugovoru o radu iz članka 14. stavka 3. ovoga Zakona, mora sadržavati podatke o:

1) strankama te njihovu prebivalištu, odnosno sjedištu

2) mjestu rada, a ako ne postoji stalno ili glavno mjesto rada, napomenu da se rad obavlja na različitim mjestima

3) nazivu posla, odnosno naravi ili vrsti rada, na koje se radnik zapošljava ili kratak popis ili opis poslova

4) danu početka rada

5) očekivanom trajanju ugovora, u slučaju ugovora o radu na određeno vrijeme

6) trajanju plaćenoga godišnjeg odmora na koji radnik ima pravo, a u slučaju kada se takav podatak ne može dati u vrijeme sklapanja ugovora, odnosno izdavanja potvrde, načinu određivanja trajanja toga odmora

7) otkaznim rokovima kojih se mora pridržavati radnik, odnosno poslodavac, a u slučaju kada se takav podatak ne može dati u vrijeme sklapanja ugovora, odnosno izdavanja potvrde, načinu određivanja otkaznih rokova

8) osnovnoj plaći, dodacima na plaću te razdobljima isplate primanja na koja radnik ima pravo

9) trajanju redovitog radnog dana ili tjedna.

(2) Umjesto podataka iz stavka 1. točaka 6., 7., 8. i 9. ovoga članka, može se u ugovoru, odnosno potvrdi o sklopljenom ugovoru o radu, uputiti na odgovarajući zakon, drugi propis, kolektivni ugovor ili pravilnik o radu koji uređuje ta pitanja.

Dakle, ako je tako ne vidim imate li Vi kakav problem ali bi ga moiggo imati Vaš poslodavac permjesli Vas na neko drugo radno mjesto, bez Vaše volje, odnosno novg ugovora sa kojim se Vi možete ali i ne morte složiti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ugovor je za stalni radni odnos na neodređeno vrijeme. Citat rečenice iz Članka 2:

 

"Pored poslova navedenih u prethodnom okviru ovog članka, radnik se obavezuje u interesu učinkovite organizacije rada obavljati i druge poslove koje mu u okviru njegovih sposobnosti i stručne spreme naloži Poslodavac."

 

Pod poslovima se misli na zanimanje koje trenutno obavljam. Ostale točke ugovora o radu ne govore ništa bitno za moju situaciju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ugovor je za stalni radni odnos na neodređeno vrijeme. Citat rečenice iz Članka 2:

 

"Pored poslova navedenih u prethodnom okviru ovog članka, radnik se obavezuje u interesu učinkovite organizacije rada obavljati i druge poslove koje mu u okviru njegovih sposobnosti i stručne spreme naloži Poslodavac."

 

Pod poslovima se misli na zanimanje koje trenutno obavljam. Ostale točke ugovora o radu ne govore ništa bitno za moju situaciju.

Dake,

rekli ste u prvom postu:..."na mjesto za koje možda uopće nije u mojoj struci zanimanja. Moje je pitanje - imam li pravo to odbiti i kakve su mi pravne opcije u tom slučaju? "

Prema čl.2. i ovom "možda" morate sačekati da vidite što će poslodavac ponuditi vjerojatnim anexom ugovora za novo radno mjesto,pa tek onda ragirati ako bude potrebe. No iz čl.2 vašeg ugovora ne vidim da bi ta promjena mogla biti "drastična".

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija