Jump to content

molim pomoć


jelicat

Preporučene objave

Molim vas za jednu pomoć.

Moj vanbračni suprug je završio u pritvoru. Napao me fizički, lakše tjelesne ozljede, prijetio meni i službenoj osobi. Sve to u pijanom stanju, ima problem sa alkoholom. Inače ima već dosje.Pokrenut je kazneni postupak po službenoj dužnosti. Od toga je prošlo već skoro dva mjeseca, suđenje još nije bilo. Do njega nemogu. Zanima me nakon suđenja da li ću moći otići u posjete i da li itko zna koliko bi mogao dobiti za sve to. Postoji li šansa da mu daju uvjetnu i nekakvo liječenje????

Tnx unaprijed

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prijetnja - propisana kazna do 3 godine.

 

Tjelesna ozljeda - propisana kazna do 3 godine.

 

Napad na službenu osobu - propisana kazna 6 mjeseci do 5 godina.

 

Dosta grdo. Ako kako kažete ima već dosje, i samom činjenicom da su sad odredili istražni zatvor prema njemu, gotovo da nema šanse da će se izvući sa uvjetnom. Biti će najvjerojatnije bezuvjetan zatvor u trajanju (ili u najboljem slučaju djelomična uvjetna osuda), cca godinu i pol dana (zavisi o svim okolnostima počinjenih djela). Sigurnosna mjera će biti gotovo sigurno izrečena.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Alkoholiziranost, bilo akutna bilo patološka, je u našoj praksi gotovo potpuno napuštena kao indikator neubrojivosti po osnovi privremene duševne poremećenosti. Plus na sve to, postoji i tzv. samoskrivljena neubrojivost, a koja bi ovdje gotovo sigurno imala primjenu, budući je suprug svjestan da kada popije postaje druga osoba (sindrom dr. Jekyll i mr. Hyde), i da u tom stanju može počiniti kaznena djela, a tada čak i pod pretpostavkom da bi se dokazala neubrojivost, ista bi bila samoskrivljena, dakle pravno irelevantna.

 

Doduše, on se može na to pozvati i sigurno će to i učiniti njegov branitelj, kojeg je dobio budući je u istražnom zatvoru.

 

Međutim, vi se s druge strane zapitajte kako ćete se vi postaviti u cijelom postupku i što zapravo želite od budućnosti? Vidio sam par slučajeva, u kojima su se žene-žrtve predomislile i odlučile lagati (ili pozvati se na blagodat nesvjedočenja) i dati partnerima drugu šansu, da bi nakon svega par tjedana se vratile, opet isprebijane i podnijele novu kaznenu prijavu.

 

Kod ovisnika/nasilnika sve je na njima. Apsolutno sve. Ako se oni ne žele mijenjati, vi možete biti Isus Krist i Muhamed u jednoj osobi i to neće značiti apsolutno ništa.

Razmislite si dobro o vašem držanju u postupku i o mogućnosti da postanete crna brojka danas sutra. Ovo vam govorim u dobroj namjeri, jer vidim kako razmišljate, a ako hoćete, slobodno mi zamjerite. Uostalom, sama znate s kim imate posla. Ili se barem nadam da znate.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Želim vam sreću da se stvari razviju kako ih vi priželjkujete...

 

Inače, u postupku ćete uživati tzv. blagodat nesvjedočenja, pa ćete, ako to smatrate najboljom opcijom, moći pozvati se na nju i ne iskazivati, glede čega ćete tužitelju dosta otežati dokazivanje djela počinjenih na vašu štetu. Osim naravno, ako nema nekih drugih svjedoka ili dokaznih sredstava.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Želim vam sreću da se stvari razviju kako ih vi priželjkujete...

 

Inače, u postupku ćete uživati tzv. blagodat nesvjedočenja, pa ćete, ako to smatrate najboljom opcijom, moći pozvati se na nju i ne iskazivati, glede čega ćete tužitelju dosta otežati dokazivanje djela počinjenih na vašu štetu. Osim naravno, ako nema nekih drugih svjedoka ili dokaznih sredstava.

Možete li mi molim vas reći šta da napravim da on jednostavno što manju kaznu dobije??

Dali da ne svjedočim ili da kažem šta je jednostavno bilo, da je bio pijan i da me nikada prije toga nije udario jer i nije???

Svjedoka ima susjeda koja je zvala policiju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Što se prijetnje tiče, ako vi ne iskazujete, a nitko drugi nije čuo prijetnju - neće biti moguće suditi ga za prijetnju.

 

Glede tjelesne ozljede, ako nema svjedoka samom ozljeđivanju, zavisi je li izvršen medicinski pregled te jeste li liječniku koji je obavio pregled štogod rekla o načinu ozljeđivanja, pa da on može svjedočiti. Ako ništa od navedenog nema, onda opet bez vašeg iskaza teško da ga se može suditi. Zapravo oba ova djela zavise primarno o vama i ovoj susjedi što je ona čula/vidjela.

 

Napad na službenu osobu je očito čist da čišći ne može biti i za njega će biti suđen.

 

Procijenite sama što vam je bolje, ja vam u ovakvim stvarima, obzirom na već previše puta viđeno, ne bi htio dati nikakav konkretan savjet. Vaša je odluka i vi ćete s tom osobom morati kasnije živjeti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Blagodat nesvjedočenja, ukoliko se na istu pozovete znači da vi ne želite svjedočiti i nema pravne osnove da vas se na takvo što prisili.

 

Ujedno otpadate iz igre kao dokaz optužbe, a imaju li oni i kakvih drugih dokaznih sredstava (ova susjeda i službena osoba ili primjerice tko drugi), koje mogu iskoristiti kao dokazivanje kaznenih djela počinjenih na vašu štetu, pitanje je.

 

Uglavnom, vama ne mogu ništa zbog prihvaćanja blagodati nesvjedočenja odnosno ne mogu vas snaći nikakve posljedice, a na koji način će to utjecati na dokazivanje navoda optužbe, vidjet ćete na sudu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija