Jump to content

Lažna prijava? molim vas pomoć


iveyy

Preporučene objave

Pozz

Prijavio sam svog oca zato što je dosao pijan doma, i rekao policiji da mi je rekao da sam propalica i da samo tražim njegov novac. Oni su ga priveli i odmah je ujutro imao suđenje..

Problem je sto je on strijelac i natječe se s oružjem, a oni su to sve uuzeli. To je bilo prije mjesec dana i tad sam bio mlt. On meni stvarno nije ništa napravio a ja sam lagao. Na sudu je kriv ali se oslobodio kazne, a oružje sada ne žele vratiti. Dali je moguće da ja sad samog sebe prijavim zbog lazne prijave?

 

Molim vas pomoć!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Proglašen je krivim, i zbog toga ne moze dobiti oruzje natrag, on je proglasen krivim, ali se oslobada od kazne, od troskova i tih gluposti. I nije mu sud oduzeo oruzje nego policija u postupku odmah uzima oruzje... I sad me zanima, mogu li ja ići na policiju i prijavit samog sebe da sam lazno prijavio svog oca?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Policija bi njemu vratila oružje ali ta pravnica traži papir da nije kriv, a sutkinja ga više ne može promjeniti, a oni su svi za to da se oružje vrati, samo im treba papir da nije kriv i onda može dobiti, a ja sutra se idem prijaviti da sam lažno prijavio a moja mama će reći da me ona podupirala kao sto je i bilo, trebali bi mu vratiti nije kriv nije bilo ni fizičkog nasilja ni prijetnji niti išta drugo, policiji treba papir samo da nije kriv a sutkinja to ne može napraviti pa sam rjesio da bi mogao jedino to napraviti

 

Ažurirano

 

Nemam mladih brata ni sestara svi su stariji a ja sam sada punoljetan

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Znam gospodine ali radije bih platio kaznu nego nekome uništio život. Mom ocu je to život, njemu je svijet srušen zbog toga, čak se 2 puta skoro srušio zbog stresa, nek uziba u tome, on ima 60 godina i to je njegova radost, nije nasilnik, ne ide u lov, samo gađa metu

I kad sam ga prijavio, Bio sam mlt

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ti bi nakon toga mogao imati kaznenu evidenciju koja će ti smetati u budućem školovanju i zaposlenju, a pitanje je bi li i nakon poništenja presude oružje bilo vraćeno jer ne treba rpavomoćna osuđujuća presuda da policija oduzme oružje, nego ga može oduzeti i u upravnom postupku (ugrubo, kad god misli da treba).

 

Uglavnom, osobno mislim da nema smisla potezati priču u tom smjeru i da se više može izgubiti nego dobiti.

 

Je li otac imao alkohola kod tog događaja?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne smeta meni kad znam da je sve laž, ja imam pravo doći na policiju i reci da sam lagao, načelnik je htio vratiti oruzje i sutkinja i zvali su Rijeku i sve, ali njima treba papir da nije kriv, kad to dobiju vratiti će mu. Imao je alkohola alo nije nikome ništa napravio, svatko ima pravo Popiti, pa tako i on. Čvrsto stojim iza toga da ću se prijaviti bez obzira na posljedice, samo da se oružje vrati. Mi smo malo mjesto, otok. Načelnik je jako dobar s mojim ocem i on zna da moj otac nije kriv. Mom ocu je oduzeto oružje zato što je navodno meni rekao da sam propalica i da samo tražim novac I zboh zbog toga je oduzeto. Ja sam to napravio u kompaniji s majkom, kako nebi potrošio novac nego dao nama, ali nisam znao da je to tako jeb***

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovo je isključivo vaša odluka, ali morate biti svjesni posljedica koje mogu uslijediti. Kaznena osuda i dosje nisu bezazlene stvari.

 

Sa pravosuđem se nitko nema pravo sprdati, i vaš postupak mogao bi se tako okarakterizirati, a veoma je upitno vraćanje oružja ocu obzirom na odredbu čl. 10. Zakona o oružju.

 

Ali ponavljam, vaš je život i vaša je odluka. Samo vas upozoravam na ozbiljnost posljedica vaših budućih radnji, koje u konačnici moguće i ne dovedu do željenog učinka, a vas će obilježiti za jedno poprilično razdoblje. Jako dobro razmislite.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zašto on nebi dobio oružje ako je prijava lažna???? Ne rarazumjem Šta vi pričate ako ja kažem da sam lažno prijavio zašto on to nebi dobio??

Reci ću na sudu da sam sve to brzo napravio, da sam bio maloljetan i da nisam bio pri sebi kad sam shvatio Šta sam zapravo napravio i da to više nebi nikad ponovio i da to obecajem s time što sam samog sebe prijavio, znači priznajem, nisam nikad bio kaznjavan neće me.u zatvor stavit za to ne radi se tu u ubojstvu??

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kao što kaže Mrljavac, ako je otac imao alkohola za vrijeme nekog postupka, najvjerojatnije ništa od vraćanja oružja, bez obzira na sve ostalo.

 

Naš Zakon o oružju je vrlo restriktivan (blago rečeno), a postupanje policije i drugih tijela još restriktivnije (isto blago rečeno), tako da je oružje vrlo lako trajno izgubiti.

 

Što se tiče imaš li pravo ili nemaš otići na policiju i prijaviti se, nitko te tu neće odgovarati od toga, ali bi prije ikakve brzoplete odluke ipak trebao dobro razmisliti kako će sve to završiti. U zatvor sigurno nećeš ići i to nitko niti ne govori, ali ćeš biti evidentiran kao počinitelj kaznenog djela (i to teškog), a ocu nećeš previše pomoći.

 

Kakvi su ti planovi za budućnost, tj. planiraš li na fakultet i što planiraš raditi?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zašto on nebi dobio oružje ako je prijava lažna???? Ne rarazumjem Šta vi pričate ako ja kažem da sam lažno prijavio zašto on to nebi dobio??

 

Zbog već citiranog članka iz Zakona o oružju. Ulazite u nepotrebnu raspravu potpuno ignorirajući ono na što vas se upozorava.

 

Reci ću na sudu da sam sve to brzo napravio, da sam bio maloljetan i da nisam bio pri sebi kad sam shvatio Šta sam zapravo napravio i da to više nebi nikad ponovio i da to obecajem s time što sam samog sebe prijavio, znači priznajem, nisam nikad bio kaznjavan neće me.u zatvor stavit za to ne radi se tu u ubojstvu??

 

Naravno da se ne radi o ubojstvu, ali se svakako može protumačiti kao sprdanje sa pravosudnim aparatom. To što ste bili maloljetni ne mijenja puno na težini. U zatvor nećete, ali se radi o ozbiljnom kaznenom djelu, bilo da je riječ o lažnom prijavljivanju kaznenog djela bilo davanju lažnog iskaza.

 

Kao što sam rekao, ako je to vaša odluka, samo naprijed. Jedino nemojte poslije, ukoliko otac ne dobije oružje natrag, jadikovati kako niste znali i da je sustav korumpiran i bedast i ne znam kaj. Da ovakvo što izvedete primjerice u SAD-u, završili biste iza rešetaka, bili vi maloljetni ili ne. Pa biste drugi puta itekako razmislili, prije negoli se odlučite pokazati ocu da ste odrasli. Jer mi smo "kamilica" za neke druge, što se represivnog aparata tiče.

 

Ovdje završavam angažman na ovoj temi, a ukoliko rasprava krene u krivom smjeru (prepucavanja i ne znam čega) - zaključat ću je.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija