Jump to content

Kupnja dijela parcele


perbra

Preporučene objave

Pozdrav!

 

Planiram kupiti dio parcele, te me zanima informacija na koji način se može u ugovoru označiti koji dio parcele je moj.

Postoji više kupaca jedne parcele, te bi se svi trebali upisati kao vlasnici parcele, pa me zanima informacija je li moguće i kako u ugovoru označiti koji dio je moj?

Potreban li je geodet da izađe na parcelu i napravi izmjeru?

 

Također me zanima kako nakon kupnje napraviti parcelizaciju? Je li dovoljan samo arhitektonski plan da mogu izdvojiti svoj dio bez ikakvih dodatnih suglasnosti ostalih vlasnika?

 

Hvala na odgovorima!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...
Pozdrav!

 

Planiram kupiti dio parcele, te me zanima informacija na koji način se može u ugovoru označiti koji dio parcele je moj.

Postoji više kupaca jedne parcele, te bi se svi trebali upisati kao vlasnici parcele, pa me zanima informacija je li moguće i kako u ugovoru označiti koji dio je moj?

Potreban li je geodet da izađe na parcelu i napravi izmjeru?

 

Idealno bi bilo da geodet napravi prijedog parcelacije koji bi svi suvlasnici potpisali. Takav prijedlog se ne može provesti ako postoje posebni uvjeti za parceliranje čestica, ali se može priložiti na katastru i gruntovnici kao dokument koji dokazuje koji suvlasnički dio koristi pojedini suvlasnik.

 

Mogli biste to i sami napraviti , danas možete isprintati kopiju čestice sa neta, skicirate i u opisnom djelu precizirate međe. Takav dogovor ovjere svi kod bilježnika, i to može poslužiti kao nekakav neslužbeni dokument.

Ovisi u koju svrhu kupujete taj dio čestice i koliko novaca želite potrošiti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija