Jump to content

pokretanje ovrhe


roby2012

Preporučene objave

Poštovani,

 

nov sam na forumu i neznam da li sam na pravom mijestu ali evo ukratko.

 

Posjedujem udjele u jednoj firmi (d.O.o.), u 2013 godini ostvarena je određena dobit i donesena odluka o sumi koja će se raspodijeliti imaocima udjela. Isplata je izvršena svima osim meni, slao sam pismeni zahtijev za isplatu mojeg dijela. Pošto nema nikakvih pomaka u smislu isplate, dogovora ili bilo ćega drugog, zanima me da li je moguče pokrenuti ovrhu, znaći ja kao privatna osoba ili uz odgovarajuću pravnu pomoć, koju bi dokumentaciju trebao posjedovati i kakv je postupak.

 

Nadam se da sam bio prilićno jasan.

 

unaprijed zahvaljujem na odgovoru..

 

uz srdačan pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

evo što je odvjetnica točno odgovorila,

 

"Moguće je ukoliko imamo odgovarajuću ispravu podobnu za direktnu ovrhu, znači konkretno izvod iz poslovnih knjiga ovjerena isprava od izdavatelja za sada imam samo neovjerenu presliku. Za sada s ovim ne mogu ici na ovrhu ali vjerujem da ima nacina da se pribavi ukoliko izostane placanje po opomeni. "

 

Pa sad još jedno pitanje....kako doći do ovjerenog izvoda iz poslovnih knjiga, ja sam ga dobio ali normalno nema žiga ni potpisa...

 

 

da li neko zna ?????

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

evo što je odvjetnica točno odgovorila,

 

"Moguće je ukoliko imamo odgovarajuću ispravu podobnu za direktnu ovrhu, znači konkretno izvod iz poslovnih knjiga ovjerena isprava od izdavatelja za sada imam samo neovjerenu presliku. Za sada s ovim ne mogu ici na ovrhu ali vjerujem da ima nacina da se pribavi ukoliko izostane placanje po opomeni. "

 

Pa sad još jedno pitanje....kako doći do ovjerenog izvoda iz poslovnih knjiga, ja sam ga dobio ali normalno nema žiga ni potpisa...

 

 

da li neko zna ?????

 

Pokušajte poslati dopis (preporučeno s povratnicom) sa zamolbom da Vam se pošalje izvod iz poslovnih knjiga o dugovanju Vama, te usput postavite pitanje iz kojeg razloga jedino Vama nije isplaćena dobit od udjela. Pa ako Vam se posreči možda Vam pošalju izvod ili neki odgovor koji će Vam biti dodatni dokaz na sudu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija