Jump to content

Ovrha za telefonski račun


bojana112

Preporučene objave

Poštovani, moj problem vezan je za T-com. Naime, u 9.mj 2010 na ulasku u jedan trgovači centar naišla sam na djelatnike vanjske prodaje T-coma. budući da su svojim napadnim ponašanjem doslovno prisiljavali ljude da ih saslušaju, i sama sam ih ostala saslušati. Djelatnik mi je ponudio telefonski broj na pretplatu (koferta je uključivala i sim karticu), izdiktirao sve pogodnosti, i na svoju žalost pristala sam uzeti broj. Zatržali su me osobnu, potpisala sam ugovor i broj mi je trebao postati aktivan za nekoliko dana. Budući da sam već posjedovala mobitel na bonove, nikad nisam ni koristila taj dobiveni broj, tj. nikad nisam ni stavila karticu u mob. Budući da sam u isto vrijeme otišla na faks u drugi grad ne sjećam koliko dugo su i jesu li uopće stizali računi. Nakon nekog vemena stigla je opomena za neplaćene račune i broj su navodno usključili ali pošto ga ne koristim nisam obraćala pažnju. 5.1.2012 stiže mi na kućnu adresu OVRŠNI PRIJEDLOG radi pljenidbe imovine u kojem ovrhovoditelj predlaže da se donese rješenje o ovrsi i ukupan dug tada iznosi 574 kune. Na poleđini tog papira je Rješenje o ovrsi na temelju vjerodostojne isprave. Nisam tada podnesla prigovor za koji je rok bio 8 dana i od tada više ni traga ni glasa o tom slučaju. Prije mjesec dana našla sam se u situaciji da trebam otvoriti žiro račun zbog honorarnog posla (inače sam student od 2010 godine) i onda par dana nakon otvaranja računa nastupa šok... račun je blokiran i dug sada iznosi oko 2000 kuna. kakva su moja prava i što mogu učiniti jer nisam u mogućnosti platiti taj iznos, a i ne želim jer nisam napravila taj dug i nikad podignula slušalicu s tog broja. Na taj žiro račun sjeo je iznos od 660 kuna koje su uzeli. Hvala na odgovoru

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pošto niste uložili prigovor na rješenje o ovrsi isto je postalo pravomoćno. To što niste koristili taj broj nije bitno jer ste potpisali ugovor sa teleoperaterom. Nažalost dok se ovrhovoditelj ne naplati račun će Vam biti blokiran. Preostaje Vam jedino da kontaktirate (preporučeno s povratnicom) ovrhovoditelja i da se pokušate dogovoriti za otplatu duga na nekoliko rata.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hi bojana112,

Nemojte raditi navedeno, ili to radite s nekim tko zna matematiku. Naime, lako je moguće da vas "dogovorom" uvale u veće probleme.

 

Nema tu nikakvih problema jer zna se koliko je glavnica, kamate i troškovi. Jedino se to može podijeliti na nekoliko rata ako postoji dobra volja i zainteresiranost ovrhovoditelja. No kako se ovrhovoditelj naplatio več sa 660 kuna preostali iznos duga nije preveliki pa ga je najbolje namiriti iz budućih primanja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

u 9.mj 2010 na ulasku u jedan trgovači centar naišla sam na djelatnike vanjske prodaje T-coma.

i na svoju žalost pristala sam uzeti broj. Zatržali su me osobnu, potpisala sam ugovor i broj mi je trebao postati aktivan za nekoliko dana.

Budući da sam već posjedovala mobitel na bonove, nikad nisam ni koristila taj dobiveni broj, tj. nikad nisam ni stavila karticu u mob.

 

i dug sada iznosi oko 2000 kuna.

 

kakva su moja prava i što mogu učiniti jer nisam u mogućnosti platiti taj iznos, a i ne želim jer nisam napravila taj dug i nikad podignula slušalicu s tog broja. Na taj žiro račun sjeo je iznos od 660 kuna koje su uzeli.

 

dobrodosli u apsurdistan

 

opeljesiti ce vas jos ne samo tih nekih 200 eura nego ce vam i fina naplatiti svoje "usluge"

 

tragedija je da nismo sposobni da kao drustvo zabranimo rad takvom teleoperateru i kaznimo ga oduzimanjem mu imovine

 

tragedija je da ima ljudi koji su sposobni samo usko sagledavati stvari i ustraju u apsurdu, vecinom radi osobnih interesa, a uopce ih nije briga da pritom unistavaju drustvo

 

tesko je ne napraviti parabolu sa radnicima u konc logorima koji su samo zakonitio radili svoj posao, i nikavih tu problema nisu vidjeli

 

mozete se za takav postupak zaliti tom teleoperateru i traziti da vam nadoknade stetu dobrovoljno (mozda i budu, ako povjeruju da ce inace otici viralno u bespuca internetske zbiljnosti)

 

mozete ih i tuziti jer sam postupak kako su vas izvarali protivan dobrim poslovnim obicajima- ali to ne znaci da mozete dobiti tu tuzbu u zbilji na razuman nacin, ali mozete odigrati jako interesantnu partiju, ako to mozete priustiti

 

uskoro, nakon sto se sve desi i prode u grckoj, spanjolskoj, portugalu (a vec se dogada u rumunjskoj) i kod nas ce se prekinuti ova luda paradigma gdje je nestao zdravi razum

 

a vi mozete ovo i neplatiti tako da koristeci jednu od rijetkih dobrih stvari ulaska u ue da odete u neku drzavu gdje postoji zdravi razum, tamo radite i skolujete se

 

da da, to je ne samo moguce nego je i lako za izvesti

 

a ovamo se se mozete jednog dana vratiti cisto da se uvjerite da to sve niste samo sanjali

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija