Jump to content

Isplata gotovine iz d.o.o.


puff91

Preporučene objave

Poštovani,

 

Nedavno sam otvorio vlastitu firmu (d.O.o) s partnerom. Temeljni kapital sam uplatio u gotovini, kako mi je knjigovođa savjetovao. Prije registriranja firme sam opremu kupio od svojih sredstava u gotovini, u iznosu cca 150.000,00 kn. U međuvremenu se nanizalo dosta neplaniranih troškova i novac za temeljni kapital je jednim dijelom posuđen.

Zanima me kako mogu povratiti bar dio novaca na legalan i najlakši način i zapravo isplatiti sebi gotovinu od temeljnog kapitala da vratim

dug ?

Hvala !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...
Hvala na odgovoru.

Predao sam mu račune od svih troškova prije osnivanja ali nisam siguran što je s time napravio. Ne znam je li oprema uopće uvedena u firmu. Kako to mogu provjeriti i što da pitam knjigovođu ?

 

To možete provjeriti na bilanci, ako je unešeno onda je u aktivi poduzeća.

Knjigovođu ćete pitati baš to...što je sa računima za osnovna sredstva koja su kupljena ranije. On te račune ne može knjižiti pošto su na Vaše ime i prezime, a ne na firmu. Ali možete kupoprodajnim ugovorom to riješiti sa vlastitom firmom, kako biste si mogli sada isplatiti novčana sredstva.

Javite se slobodno u inbox.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija