Jump to content

rok za ostavinsku raspravu


mamutica

Preporučene objave

Poštovani!

Molim da mi netko samo okvirno kaže koji je "rok" za pozivanje na ostavinsku raspravu? Naime, 15.07.2014. je umro moj bivši suprug i otac mog djeteta, koji je u vlasništvu imao 1/8 stana, a navodno i hrpu dugova po kreditima kojima je bio jamac. Kako je njegova druga žena pokrenula ostavinsku, ne znam zašto još nije stigao nikakv poziv za raspravu, a ovdje sam na forumu pročitala da ako se konkretno ne odrekneš vlasništva - smatra se da ga prihvaćaš, pa bi po tome ispalo da moje dijete mora plaćati njegove dugove, a to nam ne treba, ionako smo bez krova nad glavom. Ako netko zna kako bih doznala što se točno dešava, neka mi samo kratko odgovori. Unaprijed puno hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dug po jamstvu je osobni dug. njega nasljednici ne nasljeđuju.

ako banke pozovu nasljednika uputit ih da u sudskom postupku potražuju naplatu duga.

bez upuštanja u raspravu sa bankama da nebi nehotice priznali dug.

onaj ko prina dug dužan ga je i vračati.

 

djete ima zakonsko pravo na obiteljsku mirovinu (ako je malodobno ili se školuje)

obratite se nadležnom HZMO.

 

dugove ostavitelja vračaju nasljednici do vrijednosti nasljeđene imovine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala lijepa na odgovoru, Bovu. Molim još samo da mi netko kaže da li postoji nekakav rok za održavanje ostavinske rasprave, odnosno nakon što je pokrenuta koliko je vremena otprilike potrebno da se i održi, ukoliko nitko ne izbjegava pristupiti? Riječ je o samo dvije osobe i obje žele da se to čim prije riješi. Ako je jedna osoba pokrenula proces, koliko sudu treba da pozove drugu osobu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija