Jump to content

istek ugovora na odredeno


kikac1008

Preporučene objave

Pozdrav svima,

 

kako nisam nigdje uspjela pronaci konkretnu informaciju, obracam se Vama za pomoc.

 

Naime, 31.3. ističe mi ugovor na odredeno. Zbog mnogih okolnosti, odlucila sam ne potpisati ga, iako ce mi ga vjerjojatno opet produziti na tri mjeseca. Radim vec godinu dana u istoj firmi.

 

Jos se nisam nikome na poslu sluzebeno izjasnila o svojoj odluci.

 

Zanima me sto i kako dalje, hocu li imati kakve posljedice, kakva su moja prava itd.

 

hvala svima unaprijed na pomoci :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kikac,

napisali te sljedće:

"Naime, 31.3. ističe mi ugovor na odredeno. Zbog mnogih okolnosti, odlucila sam ne potpisati ga, iako ce mi ga vjerjojatno opet produziti na tri mjeseca. Radim vec godinu dana u istoj firmi. "

Zasiguro ste mislili da nćete popisti NOVI ugovor koji će vam ponuditi.

Nikakovih poljedica ne možete imati,je ste imali ugovorna određeno vrijeme i isti će prestati 31.03. Slobodni ste ko ptica.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovoru.

 

A sto je s godisnjim? To ostaje njima ili ce mi isplatiti? Jer necu prelaziti na drugi posao u roku od 8 dana..vec mjesec dana ili vis

 

Ažurirano

 

Hvala na odgovoru.

 

A sto je s godisnjim? To ostaje njima ili ce mi isplatiti? Jer necu prelaziti na drugi posao u roku od 8 dana..vec mjesec dana ili vis

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Poštovani imam pitanje vezano za temu.

30.4.2015. Osobi istječe Ugovor o radu na određeno. Osoba je radila kod istog poslodavca od 19.8.2014. na način da je Ugovor o radu sklapan svaki mjesec, u trajanju od mjesec dana, bez ikakvih prekida.

Da li osoba ima pravo na puni godišnji odmor za 2015. godinu iako se više neće produljivati Ugovor o radu na određeno, ili samo na razmjerni dio, te ima pravo iskoristiti preostale dane godišnjeg odmora do isteka Ugovora, odnosno dobiti naknadu za neiskorišteni godišnji odmor? Da li poslodavac sam odlučuje hoće li dati iskoristiti ostatak G.O.-a ili platiti naknadu? Što ako poslodavac ne da osobi da iskoristi preostali G.O. do isteka Ugovora, na koji način se potražuje naknada?

Što ako poslodavac na obračunu plaće prikaže da je osoba iskoristila godišnji odmor, kako bi izbjegao plaćanje naknade, a osoba je uredno dolazila na posao do isteka Ugovora, bez korištenja G.O.? Kako osoba može dokazati da je bila na radnom mjestu?

Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani imam pitanje vezano za temu.

30.4.2015. Osobi istječe Ugovor o radu na određeno. Osoba je radila kod istog poslodavca od 19.8.2014. na način da je Ugovor o radu sklapan svaki mjesec, u trajanju od mjesec dana, bez ikakvih prekida.

Da li osoba ima pravo na puni godišnji odmor za 2015. godinu iako se više neće produljivati Ugovor o radu na određeno, ili samo na razmjerni dio, te ima pravo iskoristiti preostale dane godišnjeg odmora do isteka Ugovora, odnosno dobiti naknadu za neiskorišteni godišnji odmor? Da li poslodavac sam odlučuje hoće li dati iskoristiti ostatak G.O.-a ili platiti naknadu? Što ako poslodavac ne da osobi da iskoristi preostali G.O. do isteka Ugovora, na koji način se potražuje naknada?

Što ako poslodavac na obračunu plaće prikaže da je osoba iskoristila godišnji odmor, kako bi izbjegao plaćanje naknade, a osoba je uredno dolazila na posao do isteka Ugovora, bez korištenja G.O.? Kako osoba može dokazati da je bila na radnom mjestu?

Hvala.

Mtz,

Sukladno čl.77.st.3. Zakona o radu, Vi biste za 2014.g. pravo na cijeli godišnji imali nakon 6 mj. provedenih na radu kod tog Poslodavca u toj godni(isto i za 2015.g.). Budući da tome nije tako,imate pravo,sukladno čl.78.st1.,na razmjerni dio GO za 2014 i ist tako za 2015.g do dana kada Vam prestaje Ugovor o radu na određeno vrijeme (do 30.04.2015-te g.).

Što se tiće naknade za neiskorišteni GO, Poslodavac je dužan istu Vam isplatiti, temeljem čl.82.st.1.i 2.

Što se tiće pitanja o mogućem lažnom prikazivanju korištenja GO u Obračunu plaća, Poslodavac je temeljem čl.5. st.2. dužan voditi i Evidenciju sa podacima o radnicima i RADNOM vremenu a koji su propisani od strane Ministra gopodarsta (kao i sadržaj Obračuna plaće od strane Ministra rada). Ukoliko bi se poslodavac drznu lažno-krivo ih prikazati, uputili biste mu Zahtjev za zaštitu prava, te prijavili Inspektoratu za radne odnose sa prijetnjom utuženja Sudu.

&ketty86,

potraživanje na gore rečeni način ZZP-om. Poštom,preporučeno sa povratnicom na adresu Poslodavca.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija