Jump to content

otvaranje jdoo, a zaposlen


arjenten

Preporučene objave

Pozdrav, zaposlen sam od 15.01.2015u tvrtci kod prijatelja (nisam clan drustva), mladji od 30 godina pa su me zahvatile olaksice oko placanja doprinosa i slicno. Da li u slucaju otvaranja novog vlasitog jdoo-a na svoje ime gubim u firmi u kojoj sam zaposlen te olaksice ili otvaranje vlastitog jdooa nije zapreka? Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

U slučaju da otvorite vlastito društvo nemate nikakve smetnje u firmi u kojoj radite, ali pod slijedečim uvjetima !

Vjerovatno čete u vašem društvu biti i odgovorna osoba.

Ne smijete si isplačivati plaču, jer nemožete biti zaposleni, tj,prijavljeni u 2 firme !

to se riješava na slijedeči način,

Neisplatom osobnog dohodka,smanjivate rashod u vašem društvu, ali u konačnici imate i veči prihod na kraju godine.

Vaša osobna dobit je , čista dobit društva na kraju godine !

Možete i zaposliti nekoga na mjestu odgovorne osobe, a tu možete participirati određeni iznos sa burze, ako je ta osoba na burzi rada.

Ali to morate imati sve spremno prilikom otvaranja društva, mislim na odgovornu osobu u vašem društvu, vi osobno možete biti i prokurist u vlastitim društvu, na određeni broj sati mjesečno,ali da bude u skladu sa zakonom , da ne ugrožavate trenutne beneficije koje imare u firmi u kojoj ste sad zaposleni.

Varijanta, da osnujete svoje društvo i da u njemu budete i odgovorna osoba je po mojoj procijeni, naj prihvatljivija, ponavljam, nema rashoda za isplačene osobne dohodke, mirovinsko,i sve što se daje državi za 1 zaposlenika, to je ccca, 100.000kn, na nivou godine rashoda društvu, ali če vam za taj iznos biti i veči prihod.

Ako vam ovaj odg,nije potpuno jasan obratite se imelom . poz ! poslovni.savjetnik.hr@gmail.com

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija