Jump to content

prebacili me na novo drugo radno mjesto a ostao stari ugovor!! TUŽBA?


stvarni

Preporučene objave

Zbog zdrastvenih problema u firmi sam dobio drugo radno mjesto i u opisu posla se kompletno mijenja od onoga kojeg sam do sada radio, a sukladno s time novo radno mjesto je bodovno veće pa bi i plača trebala biti veća za nešto više od 1000kn.

 

Poslodavac već 4 godine odugovčali sa potpisivanjem novog ugovora.

 

Koja su moja prava u ovom trenutku? Što ako mi se slučajno nešto desi na poslu a ja radim drugi posao za koji nemam ugovor?

Dali imam pravo tužiti poslodavca? i koji je postupak u takvim situacijama?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

stvarni,

moja su pitanja Vama:

1. Jeste li prilikom premještaja na dugo radno mjesto išta potpisali poslodavcu?

2. I ako Vam to radno mjesto nije odgovaralo,jeste li išta poduzeli usvezi s time?

U principu, poslodavac Vas ne bi smio premjestiti na drugo radno mjesto bez pisanog traga i aše pisano potrđen suglasnosti(anexa ugovora ili sl.), pogotovo ako su uvijeti novog radnog mjesta bitno raličiti od onih iz ugovora a pogotovo ako su za Vas neovoljniji.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1. Kod prebacivanja na drugo radno mjesto nije se ništa potpisivalo. Nema pisanog traga.

2. Radno mjesto je puno lakše nego ono što mi piše u ugovoru tako da tu nema primjedbe ali novo radno mjesto koje sada radim bolje je plačeno od starog.

 

Firma je sa više stotina radnika i ja nisam jedini sa ovakvim slučajem koji mjenja radno mjesto zbog zdrastvenih razloga jer za staro radno mjesto se ne može proči na lječničkom pregledu. Kadrovska služba i odgovorni direktori ne mare za takve stvari.

Osim kad je potreba za dopunom radnog mjesta pa ide interni natječaj i ti ljudi odmah dobe novi dodatak ugovaora za novo radno mjesto.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1. Kod prebacivanja na drugo radno mjesto nije se ništa potpisivalo. Nema pisanog traga.

2. Radno mjesto je puno lakše nego ono što mi piše u ugovoru tako da tu nema primjedbe ali novo radno mjesto koje sada radim bolje je plačeno od starog.

 

Firma je sa više stotina radnika i ja nisam jedini sa ovakvim slučajem koji mjenja radno mjesto zbog zdrastvenih razloga jer za staro radno mjesto se ne može proči na lječničkom pregledu. Kadrovska služba i odgovorni direktori ne mare za takve stvari.

Osim kad je potreba za dopunom radnog mjesta pa ide interni natječaj i ti ljudi odmah dobe novi dodatak ugovaora za novo radno mjesto.

stvarni,

pa budimo realni. Zadovoljni ste sa radnim mjestom. Zbog čega biste Vi to tužili poslodavca? A...radi soma kuna koje to radno mjsto "nosi" više nego staro. Ja bih probao na "finjaka" dogovoriti sa poslodavcem to povečanje. Ono.."pa znate ja već 4 g. radim na tim posovima ,pa bio bi red ....da....i bla..bl.". Ne odmah tužiti, jer ipak Vam je poslodvac izašao u susret.

 

Ažurirano

 

Zanimljiva situacija.Mene zanima da li radnik,koji ima ugovor na neodređeno, mora potpisati novi ugovor i s kim, ako se njegov odjel sadašnje ustanove priključuje novoj ustanovi ,u drugom gradu, a poslodavac je država.Opis poslova radnika ostaje isti.

Hvala na odgovoru

olga,

ta se prikljućenja odvijaju sukladno Zakonu o rd,i ništa se iz Vašeg sadašnjeg ugovora ne može promjeniti godinu dana. Bilo bi dobro da proćitate što u Vašem "kolekivnom" kažu o toj "temi".

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mene samo zanjima dali je u redu da zaposlenik radi na radnom mjestu za koji nema ugovor odnosno vodi se pod drugim?

Na finjaka se išlo 4 godine... Ipak je ovo državna firma...

mogao bih ovo usporediti recimo sa HŽ iako ne radim tamo, primjera, čovjek zbog ne prođenog lječničkog nemože raditi fizički posao pa ga stave na mjesto dispečera na kolodvoru a ima ugovor za neznam podmazivanje tračnica...

Ili da obična sestra u bolnici preuzme posao glavne sestre a i dalje se vodi kao obična. To baš nije isto.

 

Tako nekako je i kod mene

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala Hurusu na odgovoru.Često pratim pitanja i odgovore u Legalisu i pokušavam ono što me zanima iz radnog prava naći i u Kolektivnim ugovorima.Međutim,da su stvari jasnije i jednostavnije ne bi čovjek bio u dilemi.Npr.ovo moje pitanje nema odgovor u Kolektivnom moje struke već u TKU-u.Ali ,stiče se dojam da primjena po pojedinim čl. nije svugdje ista..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija