Jump to content

specificno


zekonjofra

Preporučene objave

Prije 4 mjeseca sam se razvela od supruga i dobila skrbnistvo nad dvoje malodobne dijece.

Imovinu nismo (stigli) podjeliti.

Radi se o stanu od 50 m2.

Uz to, i on i ja imamo kredit od po cca 15000€.

On jos ima brata i sestru.

E sad ono specificno:

Neki dan mu je otkrivena teska bolest koju po rijecima svih doktora nece prezivjeti te mu je ostalo jos vrlo malo vremena.

Nismo bas u dobrim odnosima i nema mjesta dogovoru oko imovine.

 

Sta mogu ocekivati po pitanju stana, na koga se sve dijeli, i od njegovog kredita, ukoliko uskoro "ode"?

 

Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Isto zakonski nasljednici. Nema veze što su maloljetne.

 

Napravite računicu i vidite isplati li vam (curama) se prihvatiti se nasljedstva ili je bolje odreći ga se, jer u tom slučaju nema ni odgovornosti za dugove. Ako se cure prihvate nasljedstva, realna je mogućnost da će se dugovi naplatiti prodajom stana (obzirom cure nemaju druge vlastite imovine).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovoru.

Stan je suprug dobio kao vojni invalid domovinskog rata za vrijeme trajanja naseg braka. Sad, da li isti bracna stecevina ili ne!?

 

Prema odluci Vrhovnog suda stan koji je HRVI dobio na temelju svog statusa nije bračna stečevina.

 

Ovi krediti koje imate vi i suprug - jesu li upisani kao teret na tom stanu?

Je li taj stan bez tereta?

 

Tko živi u stanu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Stan se uvijek može prodati, pa novac dobiven kupoprodajom iskoristiti za otplatu duga, ukoliko bi vam ista bila/postala problem.

 

Stan koji maloljetna djeca naslijede nemoguće je prodati bez suglasnosti Centra za socijalnu skrb. A one su toliko inertne, nefleksibilne i financijski nepismene da je skoro pa nemoguća misija dobiti tu suglasnost.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne. Nema nikakve hipoteke na stanu. A u stanu zivim ja sa djecom. I da, ja sam suduznik za kredit od bivseg supruga.

 

Kao što je rekao kolega - ako ste sudužnik dug će vas slijediti.

 

Trebali biste nakon smrti supruga pokušati u banci obzirom na okolnosti dogovoriti reprogram duga i možda smanjenje kamata ako vam je rata prevelika.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Znaci stan ide djeci, kredit meni.

 

Formalno, ide i djeci, ali će banka prije "stisnuti" vas kao sudužnika. Dođe vam na isto, obzirom su cure "malci".

 

Stan ne mogu prodati kako bi vratila njegov, za mene ogroman kredit...

 

Možete, ali uz suglasnost CSS, kao što je napisao Felixx. Ako im objasnite potencijal štete, morati će dati suglasnost. Samo iracionalna osoba ne bi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala svima na odgovorima.

Znaci stan ide djeci, kredit meni.

Stan ne mogu prodati kako bi vratila njegov, za mene ogroman kredit...super.

 

Djeca bi po ocu trebala dobiti obiteljsku mirovinu. Ako se ne varam , 80% očeve mirovine za dvoje djece do punoljetnosti ili do kraja redovitog školovanja - do 26 godina max. (neka me netko ispravi ako se nešto promijenilo).

To bi trebalo biti dovoljno i za vaš i za njegov kredit.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija