Jump to content

mirovina


dea 333

Preporučene objave

Gospodja ce moci u punu starosnu mirovinu 2017 godine kad navrsi 61 godinu i 9 mjeseci zivota, kako je radila u dvije drzave tako ce iz dvije drzave i dobivati razmjerni dio mirovine.

Prvo sto treba je u HZMO-u pokrenuti postupak i predati "Zahtjev za utvrđivanje razdoblja osiguranja navršenih u inozemstvu", kako to vremenski zna potrajati pokrenite postupak sto prije.

http://www.mirovinsko.hr/default.aspx?id=4283

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Gospodja ce moci u punu starosnu mirovinu 2017 godine kad navrsi 61 godinu i 9 mjeseci zivota, kako je radila u dvije drzave tako ce iz dvije drzave i dobivati razmjerni dio mirovine.

Prvo sto treba je u HZMO-u pokrenuti postupak i predati "Zahtjev za utvrđivanje razdoblja osiguranja navršenih u inozemstvu", kako to vremenski zna potrajati pokrenite postupak sto prije.

http://www.mirovinsko.hr/default.aspx?id=4283

 

Zahvaljujem na Vašem odgovoru,te me interesira da li bi se nešto promijenilo ako bi se uplatilo produženo osiguranje do 2017 godine obzirom da je gospođa u Hrvatskoj bila prijavljena na minimalnu plaću.Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Za placanje produzenog osiguranja nema potrebe, to se koristi kad se nema dovoljno staza za ispunjenja uvjeta za mirovinu, a kako gospodja ima vise od minimalno potrebnih 15 godina staza za starosnu mirovinu sa tim nebi nista znacajno dobila, a i postoji pravila kako se moze placati produzeno osiguranje, znaci kad se zavrsi na burzi u roku 1 godine mora se pokrenuti postupak za placanje produzenog osiguranja.

http://www.mirovinsko.hr/default.aspx?id=54

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

Molim pomoć oko odlaska u mirovinu, tj. zanima me kad mogu stupiti u mirovinu i pod kojim uvjetima. Rođen sam 24.12.1956-te godine. 01.12.2014. navršio sam punih 39 godina staža, a 24.12.2014. 58 godina života. Ujedno sam i Hrvatski branitelj i vjerovatno po toj osnovi imam neka prava kad odlazim u mirovinu.

Unaprijed hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U starosnu mirovinu po osnovi dugogodisnjeg staza osiguranja moci cete kad navrsite 60 godina zivota znaci 24.12.2016. godine (uvjet za starosnu mirovinu je 60 godina zivota i 41 godina uplacenog efektivnog staza) u to vrijeme ako ste i dalje u radnom odnosu imat cete 41 godinu i 24 dana radnog staza.

Napominjem da se vrijeme provedeno u domovinskom ratu ne racuna u ovih 41 godinu staza, racuna se samo efektivni uplaceni staz. To vrijeme provedeno u domovinskom ratu koristi se samo u formuli kod izracuna iznosa mirovine onda se pribraja efektivnom stazu.

 

Nadam se da u gore navedenih 39 godina staza niste uracunali vrijeme provedeno u domovinskom ratu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija