Jump to content

bolja opcija-porez na nasljedstvo ili kupoprodajni ugovor?


mrgud_zg

Preporučene objave

Poštovani,

imam sljedeću situaciju i nadam se da mi netko može dati savjet.

 

Postoji kuća od 50ak kvadrata (s tavanom koji je samo tavan, i podrumom koji bi se eventualno mogao uredit) koji bih mogla naslijediti. Vlasnici polovine su moj tata, baka i stric. A druge polovine bakina šogorica (od bakinog pokojnog muža sestra). Ta žena nema obitelj ni nasljednike, te bi ona isto to htjela meni ostaviti.

 

Ja ne posjedujem ni jednu nekretninu.

Ovih pola kuće po direktnoj liniji bi mogla dobit bez poreza, jel da? A od te pratete ne? Da li bi se onda platio porez od 5% na pola kuće?

 

A jel postoji opcija da nasljedim tih pola kuće a da kupim drugu polovinu od te pratete? Pa onda s obzirom da mi je prva nekretnina budem oslobođena poreza? Da li onda u to ulazi kvadratura cijele kuće, i kako bi se to onda računalo ako kuća prelazi 50 kvadrata?

 

Unaprijed hvala na bilo kakvom savjetu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

stic bi se odrekao svog djela u korist tate, baka isto u korist tate, i onda on u moju.

jao,jao,pa kako vi to zamišljate odricanje.

Svi su oni upisani kao suvlasnici,da bi se otvorilo nasljeđivanje iza svakog suvlasnika ponaosob nužan je glavni uvjet,a to je smrt.

Smrću jednog suvlasnika,nasljeđuje se samo njegov dio,jel razumijete što vam se piše.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija