Jump to content

Prijenos imovine s oca na sina!kako?


puprek

Preporučene objave

Imam jednu zavrzlamu pa bi molio da mi objasnite na najjednostavniji način!

Otac mi je naslijedio kuću od roditelja(ugovor o doživotnom uzdržavanju 1989.g) te sada želi na isti način da kuću da meni u nasljedstvo jer u toj kući živim i ja s svojom obitelji i uzdržavam oca.

Postoji u toj prići još i sestra ali otac ne želi da ona poslije njegove smrti potražuje ili na bilo koji način može tražiti od mene,dio od te kuće.

Otac ima i vikendicu i nju želi darovati kćeri.

E sada otac od mene traži da ishodim najbolje moguće rješenje,a da bude siguran da kuća ostaje meni u nasljedstvu i da neću imati problema sa sestrom, ali ja nisam siguran koje je to rješenje(ugovor o uzdržavanju,ugovor o doživotnom uzdržavanju,oporuka.....)!

Pomozite!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nemoj te sebi dozvolit luksuz pa da sačinite manjkav ugovor,što bi vam u budućnosti moglo stvoriti problem.

članak 580.ZOO

(1) Ugovor o doživotnom uzdržavanju mora biti sastavljen u pisanom obliku te ovjeren od suca nadležnog suda ilipotvrđen (solemniziran) po javnom bilježniku ili sastavljen u obliku javnobilježničkog akta.

(2) Prilikom ovjere ili sastavljanja ovlaštena će osoba ugovarateljima pročitati ugovor i upozoriti ih na njegoveposljedice

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 9 mjeseci kasnije...

E sada nova zavrzlama.

U gore navedenom postu sam sve objasnio oko sklapanja ugovora no to je sve palo u vodu!

Prije sklapanja ugovora o doživotnom uzdržavanju između mog oca i dede ...1985 g. otac i majka su isplatili sestri od oca 20.000 DM i sastavili oporuku gdje se navodi visina isplate i da nakon smrti bake i dede nekretnina ostaje ocu i majci..Oporuka nije nikad pobijena..U međuvremenu su se moja majka i otac rastali te otac tvrdi da majka nema pravo na nužni dio..

E sad pitanje:

Dali se tom oporukom može pobiti ugovor o doživotnom uzdržavanju sklopljen između oca i dede?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija