Jump to content

Obavezan branitelj


zastotako

Preporučene objave

Rečeno mi je da mi je branitelj obavezan (privatni ili "besplatni"). Davno sam našao referencu na to u zakonu ali sada ne uspjevam. Može li mi netko ukazati na zakon koji o tome govori? Mislim da ima veze sa maksimalnom visinom kazne. Nadalje, moje razumjevanje je da je takav zakon donesen "u moju zaštitu od samoga sebe".

 

Čitam principe zakona i evo, gledam u dva koji se kose s time.

1) Svatko se može odreći zakona donesenog u njegovu korist.

2) Nitko nije dužan prihvatiti korist bez svog pristanka.

 

Znam da principi zakona nisu zakon i da u se u rubnim slučajevima ne slijede ali bi trebali biti njihova sila vodilja.

 

Gdje griješim?

 

P.S.

Ne pitajte me za slučaj, ja pitam općenito. KZ 190.2 ali i inaće...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

G-man, sivko: Hvala, to sam tražio.

 

Sivko: Kad bih se mogao osloniti na termine u zakonu samo sa svojim znanjem hrvatskog jezika (a ni tu ne briljiram) nebih nikada došao na ovaj forum.

 

Da u KZ 10. piše na njezinu teritoriju ja se nebi bunio. Područje je širi termin. Vi ste možda stručnjak na području prava ali ne i na teritoriju prava. A čitajući maxims of law sigurno ne griješim. Ako mi majstor struke ne može objasniti nešto na jednostavnom jeziku onda pretpostavljam da me želi prevariti ili da nezna što priča pa se skriva iza riječi i kompleksnosti. Kako u zakonu tako i u životu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Odmah ćemo riješit nedoumicu.Znači " kraj, teritorij, oblast omeđena geografski, geopolitički ili politički"

 

a može i ovo

Članak 2.

.....

Suverenitet Republike Hrvatske prostire se nad njezinim kopnenim područjem, rijekama, jezerima, prokopima, unutrašnjim morskim vodama, teritorijalnim morem te zračnim prostorom iznad tih područja.

....

 

Slobodno izvuci/kopiraj sve što ti ide u prilog iz "maxims of law" i to prezentiraj na sudu u svoju obranu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

O sivko, uvijek kažeš nešto korisno i nešto beskorisno u istom odgovoru.

 

S definicijom područja si me kompletno razoružao (čitaj podučio). Dakle u pravu si a ja u krivu.

 

S ovim "slobodno idi na sud s maxims of law" samo provociraš. Jasno sam rekao da želim razumjeti zakon a ne braniti se na sudu.

 

Hvala... valjda...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija