Jump to content

Nadogradnja kuće starije od 68.


Pavle1

Preporučene objave

Kupili bismo kuću građenu prije 1968.godine. Kuća je prizemnica sa dosta velik tavanom. Zanima me:

 

 

1. Koja je sve dokumentacija potrebna za podizanje krova s time da bi barem jedna strana bila podignuta cca 2m visine?

 

2. Je li potreban projekt i građevinska dozvola ukoliko bi površina ostala ista?

 

3. Što je sa postavljanjem fasade ukoliko bi izolacija prelazila među?

 

4. Je li moguće da radove izvedemo sami prema projektu? (otac je građevinac)

 

5. Kojim pravilnicima je to uređeno?

 

Zahvaljujem

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

1. Lokacijska informacija o namjeni prostora i uvjetima provedbe zahvata u prostoru iz prostornih planova na određenom zemljištu (dali je po PP moguće toliko podizanje),

+ oboje pod 2.

2. Da

3. Ništa bez dozvole susjeda ( suglasnost, pravo služnosti)

4. Samo ako ima prijavljen obrt

5. Zakon o gradnji, Pravilnik o jednostavnim građevinama i radovima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zanima me i postupak prenamjene nestambenog prostora u stambeni. Tavan bi se dao srediti i u njemu živjeti. Trenutni vlasnici već su napravili otvor kojim bi se tavan spojio s prizemljem, ali nemaju dozvolu o prenamjeni prostora.

Zanima me:

 

1. Koliko takva dozvola otprilike košta (površina je oko 100m2)?

2. Koja je sve dokumentacija potrebna da se podignu pregradni zidovi i naprave sobe, uz obnovu krova na koji bi išli krovni prozori (je li potreban projekt,građevinska dozvola, suglasnost susjeda ili nešto četvrto)?

 

Zahvaljujem

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani, ako još govorimo o građevini iz prvog posta,

 

1. Za pretvaranje tavana u stambeni prostor, ako se radi o zajedničkim prostorijama zgrade, je potrebno zatražiti dozvole za prenamjenu istog kod lokalne samouprave. U zajedničkim stambenim prostorijama zgrada, potrebno je i prikupiti dozvole ostalih stanara. Međutim, sve to nije potrebno ako posjedujete vlastitu kuću i neiskorišteni tavan.

 

2. Prema Pravilniku o jednostavnima građevinama i radovima samo Glavni projekt, čl.5 st.1 i 2

 

Usput, po zadnjim izmjenama i dopunama zakona, za građevinu građenu prije '68 morate ishodovati Uporabnu dozvolu temeljem Potvrde ili Rješenja da je građeno prije 15. veljače 1968. Sama Potvrda ili Rješenje nisu više dokaz legalnosti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

A što je sa samostalnim izvođenjem radova? Ukoliko imam položen majstorski ispit (za zidara),mogu li si sam iz(g)raditi unutarnje zidove, podove i sl.? Ili, po Zakonu, moram angažirati ovlaštenog izvođača radova? Ako mora ići Glavni projekt, zar ne povlači on i nadzor te ovlaštene izvođače?

Ili da preformuliram pitanje - koje sve radove mogu izvesti sam na kući koju renoviram?

 

S poštovanjem

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ili, po Zakonu, moram angažirati ovlaštenog izvođača radova? Ako mora ići Glavni projekt, zar ne povlači on i nadzor te ovlaštene izvođače?

 

Poštovani, naravno, kao i prijavu radova. Zato sam vam i naveo pod 4 u drugom postu "samo ako ima prijavljen obrt". A sami možete sve manje radove (razni popravci vanjski i unutarnji, oličiti zidove i sl.).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija