Jump to content

Izvanredni otkaz od strane poslodavca


zaba323

Preporučene objave

Hitno molim za pomoć!! Moja situacija je sljedeća.. Naime, radim u građevinskoj firmi te sam zatečen od stane nepoznate osobe izvan radnog vremena na svom radnom mjestu.. Budući da je nepoznata osoba kontaktirala policiju pozvan sam na ispitivanje pod sumnjom krađe..Nakon dugotrajnog procesa ispitivanja (prijetnji da imaju fotografije, iako mislim da je to samo njihova taktika bila zastrašivanja, jer ne vjerujem da to imaju) u nadi da će me ostaviti na miru priznao sam,iako kod mene ništa nije pronađeno niti viđeno, no međutim policija je kontaktirala firmu.

Rečeno mi je da će vjerovatno biti izvanredni otkaz, i da ću biti suspendiran dok se slučaj ne riješi.

Zanima me sljedeće:

- koja su moja prava, dali je ikako moguće izbjeći izvanredni otkaz?

- dali se odluka o suspendiranju mora potpisati? i što uopće to znači za mene i njih?

- s obzirom da je rok za izvanredni otkaz 15 dana od dana povređivanja ugovora o radu, dali se to smatra danom kada sam pozvan u policiju na razgovor?

- dali je firma dužna dati mi pravo na nekakvu obranu, tj. pokazati dokaz za čin koji me se tereti (u ovom slučaju bi to trebala biti nekakva fotografija)

U toj firmi radim već 9 godina i dosad nisam imao nikakvih problema, i što je najžalosnije šefu sam trn u oku duže vrijeme, a krađa u toj firmi je sasvim normalna stvar tj. od šefa do lopatara....

S obzirom da posjedujem svoje knjige rada od 2011,2012,2013 godine u vrijeme kada firma nije isplaćivala terenske dnevnice u inozemstvu po zakonu, te neisplaćivane prekovremene satnice dali mi vrijedi nekome se žaliti radi toga? kome? I kada? Dok se još vodim u firmi ili nakon što dobijem otkaz (ako ga dobijem)...

Unaprijed hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zaba,

što znaći ovo kaj ste naapisali;".. (prijetnji da imaju fotografije, iako mislim da je to samo njihova taktika bila zastrašivanja, jer ne vjerujem da to imaju)??????????????????????

Značili li to da fografije mogu iimati????? Od kud?

.ebi ga,ako imaju? Sve bu rešila "murja". I treba!

i onnda pišete:

krađa u toj firmi je sasvim normalna stvar tj. od šefa do lopatara....

S obzirom da posjedujem svoje knjige rada od 2011,2012,2013 godine u vrijeme kada firma nije isplaćivala terenske dnevnice u inozemstvu po zakonu, te neisplaćivane prekovremene satnice dali mi vrijedi nekome se žaliti radi toga? kome?

 

I kaj sad???? 0d 2011 do 2015-e. Dok ni bila "fraka",ništa?!!!! Svima je bilo lepo? A sad je Vama loše? Kaj se čekalo 2011-te do danas?????? KAATAAAASTROFFFFA!!!!!!!!!!!!!

JOJ da sam ja "učiteljica"...svi bi bili v Buxi.

uređeno: od G-man
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zaba,

što znaći ovo kaj ste naapisali;".. (prijetnji da imaju fotografije, iako mislim da je to samo njihova taktika bila zastrašivanja, jer ne vjerujem da to imaju)??????????????????????

Značili li to da fografije mogu iimati????? Od kud?

.ebi ga,ako imaju? Sve bu rešila "murja". I treba!

 

S obzirom da sam bio na mjestu dogadjaja,moze biti ali cisto sumnjam! i ne vjerujem

uređeno: od G-man
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija