Jump to content

razvod


neva13

Preporučene objave

u braku sam bila 1,5g. imamo dijete staro skoro 2g. u 11. mj/2014 . zivjeli smo u kući mojih roditelja, suprug je nakon niza nasilničkog ponašanja, napada na moje roditelje , maltretiranja i otmice djeteta starog1,5 g. bio priveden i dobio je zabranu približavanja našoj kući. od tada ne živi s nama, ,podnio je zahtjev da dijete živi s njim ,nakon čega mu je donijeta odluka da dijete viđa 2 puta tjedno po 2-3 sata uz moju prisutnost. redovito mu to omogućavam, vozim dijete u kuću njega i mame s kojom sada živi 15ak km od nas, u igraonicu, šetnju , park, ...

sad je , bez dogovora, njegova mama zatražila sudskim putem viđanja s dijetetom, bez obzira što je ona svaki puta prisutna kad se vidimo. dolazi u igraonicu, park, kako sam navela, odlazimo kod njih. .... znam da ima na to pravo , niti sam joj ikad to uskraćivala, zanima me što mogu očekivati, kolko će često dobiti druženja?

da li mogu na neki način ishoditi da ona snosi troškove suđenja i troškove mog odvjetnika ?

druga stvar je da on nikako ne pridonosi financijski uzdržavanju djeteta. Materijalno, ponekad joj kupi mlijeko ili pelene, većinom slatkiše. za sad još nije bilo ročišta oko razvoda. Da li se može retroaktivno tražiti plaćanje nekakve alimentacije od dana kad ne živi s nama ili tek od dana podnošenja zahtjeva za to???

 

i treća stvar je da spominje traženje dijela u našoj kući u kojoj je živio 1,5 g za vrijeme trajanja braka. nije bilo nikakvih većih ulaganja, jedino je većim dijelom plaćao režije. može li ga se tražiti da retroaktivno plaća podstanarstvo ukoliko bude govno pa zaista nešto i traži. ja sam opterećena kreditom od prije braka , kompletno sam sredila kuću, stolariju, kupaonu, dnevnu, kuhinju, spavaću, ali sam jednim kreditom realiziranim za vrijeme trajanja raka zatvorila manji kredit za opremanje kuće koji je realiziran ranije. spadaju li stvari kupljene na taj način u braćnu stečevinu? posjedujem račune iz kojih je vidljivo da je opremanj eriješeno prije njegovog useljenja i braka. znam da mogu tražiti da plaća 1/2 rate kredita , a mogu biti i zlobna , pa riješit da plaća slijedećih 19 g. cijelu ratu jer mi je sudužnik.

Molim Vas , razmotrite moju situaciju, recite svoje mišljenje i dajte pokoji dobar savjet.

hvala na trudu i strpljenju

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

u braku sam bila 1,5g. imamo dijete staro skoro 2g. u 11. mj/2014 . zivjeli smo u kući mojih roditelja, suprug je nakon niza nasilničkog ponašanja, napada na moje roditelje , maltretiranja i otmice djeteta starog1,5 g. bio priveden i dobio je zabranu približavanja našoj kući. od tada ne živi s nama, ,podnio je zahtjev da dijete živi s njim

 

Gospođo editirao moderator,

 

Da prvo ispravim ove vaše nevjerojatne laži ovdje, a ova priča će prije ili kasnije završiti i u medijima.

Vi i vaša obitelj ste bili nasilni prema suprugu. Lažno ste ga prijavljivali za nasilje, vaš otac mu je prijetio i napao ga pred svjedocima, i udarao ga štapom dok je tijelom štitio vašu kćer koju je držao u rukama.

Lažno ste ga prijavili za pedofiliju , za seksualno napastovanje vlastitog djeteta.

Lažno ste ga prijavili za otmicu djeteta, a policija je reagirala zato jer vaša rođaka radi na policiji. Njega su protuzakonito priveli kao kriminalca iako za to nisu imali nikakve osnove.

 

Sve optužbe protiv njega su odbačene kao i zabrana prilaska, ali zato vi i članovi vaše obitelji imate kaznene prijave na DORH-u i prijave policiji za lažno prijavljivanje kaznenih djela u više navrata. Postupanje policije prijavljeno je unutarnjoj kontroli, pa zato sada više ne možete koristiti vezu na policiji.

 

A sve te vaše lažne prijave su i počele kada je on zatražio skrbništvo nad djetetom jer više nije mogao trpiti nasilje, a nije mogao dijete ostaviti u takvoj okolini. Tek tada ste se vi i vaša obitelj sjetili da je nasilnik i pedofil.

 

Sve je to lijepo dokumentirano, kao i vaša povijest psihičkih bolesti.

Vaš slučaj je jedan od onih koje ću opisati u svojoj knjizi.

 

 

,nakon čega mu je donijeta odluka da dijete viđa 2 puta tjedno po 2-3 sata uz moju prisutnost. redovito mu to omogućavam, vozim dijete u kuću njega i mame s kojom sada živi 15ak km od nas, u igraonicu, šetnju , park, ...

 

Vaš suprug je isprva očajan i jadan znao satima čekati po zimi kada je došao po dogovoru da vidi dijete, koje ste mu sustavno uskraćivali i manipulirali uz svesrdnu pomoć djelatnica nadležnog CZSS. Tek na intervenciju pravobraniteljice i iz ministarstva počeli ste poštivati minimum obaveza.

Nažalost sustav strahovito i sustavno diskriminira očeve, pa je izostala hitna i odlučna intervencija.

 

Djelatnice CZSS koje su vam pomagale u tim manipulacijama, bezobzirno šikanirale vašeg supruga i oca djeteta imaju kod DORH-a kaznene prijave za nekoliko vrlo ozbiljnih kaznenih djela. Nadam se da će konačno jednom netko za takve stvari ne samo dobiti otkaz, nego biti i kazneno sankcioniran.

 

Nije bez veze naloženo ponavljanje postupka pred CZSS.

 

 

sad je , bez dogovora, njegova mama zatražila sudskim putem viđanja s dijetetom, bez obzira što je ona svaki puta prisutna kad se vidimo. dolazi u igraonicu, park, kako sam navela, odlazimo kod njih. .... znam da ima na to pravo , niti sam joj ikad to uskraćivala, zanima me što mogu očekivati, kolko će često dobiti druženja?

da li mogu na neki način ishoditi da ona snosi troškove suđenja i troškove mog odvjetnika ?

druga stvar je da on nikako ne pridonosi financijski uzdržavanju djeteta. Materijalno, ponekad joj kupi mlijeko ili pelene, većinom slatkiše. za sad još nije bilo ročišta oko razvoda. Da li se može retroaktivno tražiti plaćanje nekakve alimentacije od dana kad ne živi s nama ili tek od dana podnošenja zahtjeva za to???

Čemu sve te laži?

Prijetila ste da ćete radije ubiti kćer nego da on dobije skrbništvo, i to više puta.

I to pred kćeri!

Ali ni na policiji ni u CZSS ni na DORH-u) za to nije bilo hitne reakcije, nego se još čeka! To je još jedan težak propust sustava!

 

Njegovu majku nazivate editirao moderator, optužili ste ju na sudu da je sudjelovala u seksualnom zlostavljanju vaše kćeri. Zar mislite da se sudski zapisnik može izbrisati?

 

Ispraznila ste zajednički račun kada je suprug otjeran iz vaše kuće.

 

Zlouporabili ste položaj u banci i protuzakonito ispraznila račun kćeri na koji je otac uplaćivao štednju za kćer. Samo taj iznos (koji ćete prije ili kasnije vraćati) odgovara godišnjoj alimentaciji . Djelatnice CZSS nisu na to reagirale iako su morale, pa će i za to odgovarati.

I vaš poslodavac još to nije (još!) sankcionirao.

 

Protiv supruga vi i vaša obitelj vodite odvratnu klevetničku kampanju, koja je rezultirala i time da je trpio mobbing na poslu i na kraju izgubio posao.

Istinu će prije ili kasnije svi doznati, evo, i ja sve znam.

 

Razmislite malo o svemu što činite svojoj kćeri! I vaša kćer će sve to jednog dana doznati, sve i da vi dobijete da dijete na kraju ostane živjeti kod vas.

 

 

i treća stvar je da spominje traženje dijela u našoj kući u kojoj je živio 1,5 g za vrijeme trajanja braka. nije bilo nikakvih većih ulaganja, jedino je većim dijelom plaćao režije. može li ga se tražiti da retroaktivno plaća podstanarstvo ukoliko bude govno pa zaista nešto i traži. ja sam opterećena kreditom od prije braka , kompletno sam sredila kuću, stolariju, kupaonu, dnevnu, kuhinju, spavaću, ali sam jednim kreditom realiziranim za vrijeme trajanja raka zatvorila manji kredit za opremanje kuće koji je realiziran ranije. spadaju li stvari kupljene na taj način u braćnu stečevinu? posjedujem račune iz kojih je vidljivo da je opremanj eriješeno prije njegovog useljenja i braka. znam da mogu tražiti da plaća 1/2 rate kredita , a mogu biti i zlobna , pa riješit da plaća slijedećih 19 g. cijelu ratu jer mi je sudužnik.

 

Kredit koji je otplaćivan za trajanja braka jest bračna stečevina u djelu u kojem je otplaćen za trajanja braka.

Ne možete mu naplaćivati podstanarstvo jer je vaš suprug.

Uostalom, i sami znate da je plaćao režije i dugove vaših roditelja i dodatno uložio u tu kuću.

 

Da, moguće da će vaš suprug otplaćivati te vaše dugove , a ja ću ga savjetovati kako da to pokuša izbjeći.

Mogao bi on zabilježbom osigurati da se naplati iz te vaše kuće, ali razmišljam da bi kuću mogli izgubiti i prije, kad krene naplata odšteta ta sve nevolje koje je imao uslijed vaše klevetničke kampanje.

 

 

Molim Vas , razmotrite moju situaciju, recite svoje mišljenje i dajte pokoji dobar savjet.

hvala na trudu i strpljenju

 

Evo, nakon što sam cijenjene kolege upoznao sa istinom u ovom slučaju, neka vam udjele savjete.

 

Moj savjet vama je jedino da na koljenima odete suprugu i molite ga za oprost za sva zla koje ste vi i vaša obitelj nanijeli njemu i kćeri. Možda vas kćer u tom slučaju neće mrziti kad dozna što ste sve činila.

uređeno: od G-man
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovako Neva13 i Felixx,

 

mene ne zanima što se vi očito poznajete otprije, ali ako smatrate da ću vam dozvoliti da ovaj "privatni rat" nastavljate preko ovog Portala, varate se.

 

Temu ću ostaviti otvorenom radi eventualnog javljanja drugih naših korisnika i davanja savjeta, ali svako daljnje iskakanje iz okvira normalne ljudske komunikacije bilo koga, ću sankcionirati zatvaranjem teme i slanjem "na hlađenje" onoga tko će postupiti na opisani način.

 

Svoje razmirice rješavajte u slobodno vrijeme i na za to predviđenim mjestima. Ovdje nećete.

 

Felixx, vama dajem opomenu radi neprimjerenog izražavanja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Draga Neva13,

tvoj najveći problem u životu je kako spriječiti baku tvojeg djeteta da vidi svoju unuku. wauuu

Zar ti nitko u cijelom tom procesu nije rekao da je dužnost majke poticati kontakte djeteta s ocem i njegovom rodbinom? Stavimo na stranu odluku suda, pretpostavljam privremenu ako nije bilo ročišta, koliko puta si ti kontaktirala oca djeteta i rekla mu: idemo s djetetom u kino, šetnju, idemo posjetiti tvoju rodbinu. Mogu li pogoditi: 0 puta?

Kad se toliko pozivaš na odluku suda, zašto od suda ne zatražiš novce?

Prozirna si, editirao moderator, jer mu uskraćuješ pola obitelji.

 

Koliko puta te muž prebio? Rekla si nekome prije razvoda da te on zlostavlja? Ne, nisam ni mislio. Ili si rekla svojoj najbližoj rodbini koja je to odlučila reći tek nakon što si otjerala muža iz kuće?

 

Misliš da svi mi nismo bili na Centrima za socijalnu skrb, znamo kako to funkcionira, stavimo na stranu Zagreb, svi ostali jednostavno žele maknuti oca iz kuće i razdvojiti supružnike i zaboraviti na te ljude.

 

Nego, draga, želim ti puno sreće u tvojoj epskoj borbi da makneš baku svojeg djeteta iz njenog života. Editirao moderator, što si ona umišlja. Editirao moderator.

uređeno: od G-man
neprimjereno izražavanje
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Po danom upozorenju, nastavilo se s neprimjerenim komentarima, radi kojih je tema zaključana, a korisnik "zabrinutiotac" poslan na hlađenje idućih 10 dana.

 

Ja ću još jednom zamoliti korisnike da se u svojim objavama pridržavaju elementarne razine kulturnog ljudskog ophođenja i ponašanja, posebice na temama senzibilne naravi. Ovakve objave nikome ne donose ništa dobrog, već samo dodatno raspiruju i potenciraju daljnje sukobe na relaciji bivši bračni/izvanbračni drugovi i tko je veći krivac za krah njihova odnosa, a potpuno zanemaruju osobe koje najviše pate uslijed takvih "igrokaza" - djecu.

 

Ako vam to svima nije jasno, onda je sve ovo besmisleno, ali ovakve rasprave se ovdje neće tolerirati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Posjetitelj
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija