Jump to content

Prava radnika ako poslodavac ocijeni da radnik nije zadovoljio na kraju probnog rokaP


BubblebBut

Preporučene objave

Poštovani,

 

krajem 10-og mjeseca prošle godine prvi put sam se zaposlio, potpisao sam ugovor na neodređeno s probnim rokom od 6 mjeseci (završava krajem ovog mjeseca).

 

Nezadovoljan sam na poslu i želim dati otkaz. Ako dobro čitam Zakon o radu, članak 53. U slučaju da ja dam otkaz ili zatražim sporazumni raskid ugovora (za vrijeme trajanja probnog roka), poslodavac umjesto toga može napisati da nisam zadovoljio na probnom roku, dati mi otkaz, te time gubim pravo na godišnji odmor koji sam stekao za ovih 5 mjeseci, odnosno naknadu za isti.

 

Zanima me da li je to dobro tučanje, tj. da li mi je pametnije sačekati da mi istekne probni rok i onda dati otkaz.

 

Također, da li se poslodavac treba očitovati jesam li zadovoljio na probnom roku. Ako mi je npr. danas posljednji dan probnog roka, može li mi poslodavac u petak reći da nisam zadovoljio na probnom roku?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

BubblebBut,

sačekajte Vi da Vam istekne probni rok, pa ako Vam poslodavac neda "prolaznu ocjenu", obzurom da ste nezadovoljni sa raom kod njegadat ćete Reoviti otkaz ugovora o radu pri čemu ne morate navodii razlog. Morat ćete odraditi otkazni rok i morat če Vam biti isplačena naknada za neiskorištni proporcionalni dio GO.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija