Jump to content

alimentacija


eturina00

Preporučene objave

Rastala sam se 2013. i sudskom presudom odredena je alimentacija u iznosu od 1200 kn za dvoje djece od kojih jedno pati od alergija pa njegova posebna prehrana iznosi vise. Po novom zakonu koliko sam shvatila imala bih pravo oko 2000 kn za oboje. Zanima me kako ispraviti sudsku presudu i da li se to moze bez tuzbe. Drugo pitanje: duzan mi je alimentaciju za 7 mj no sutkinja je odobrila placanje na ruke pa se bojim da ce bit tesko dokazati visinu duga a i cula sam da se po novom ide u zatvor zbog neplacanja alimentacije a ipak nezelim staviti oca svoje djece u zatvor a novci mi trebaju hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zanima me kako ispraviti sudsku presudu i da li se to moze bez tuzbe.

 

Može nagodbom. Inače sud.

 

Drugo pitanje: duzan mi je alimentaciju za 7 mj no sutkinja je odobrila placanje na ruke pa se bojim da ce bit tesko dokazati visinu duga a i cula sam da se po novom ide u zatvor zbog neplacanja alimentacije a ipak nezelim staviti oca svoje djece u zatvor a novci mi trebaju hvala

 

Pokrenite postupak ovrhe (ako ima mogućnosti da plati, a ne želi namjerno).

 

U zatvor se ipak iznimno rijetko ide, a ovaj aranžman da vam se plaća na ruke bi trebalo izbjegavati, upravo zbog spomenutih razloga (zlouporabe zbog problema u dokazivanju).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nezeli uplacivati preko racuna. Ima obrt pun dugova i bez primanja a zapravo radi na crno. Ne znam kako rjesiti problem. Ne postoji li neki zakon koji bi te stare presude prilagodio novom zakonu? Prosla tuzba kostala me 2500 za odvjetnika plus 500 za sudske troskove. Trenutno nemam tih novaca. Ovrha mu nema na sto sjest jer su mu racuni vec ionako blokirani od drzave. Cini mi se kao situacija bez izlaza

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zanima me ovako,dobio sam skrbnistvo nad dvoje djece,majka je duzna meni placati alimen.1100kn za dvoje dijece,na ruke.nisam dobio ni lipe vec dva mj.radi sezonske poslove na crno.i sta sad da ja uradim.dali je pametno,mimo rjesenja na kojem pise da mi se isplacuje na ruke,odem sa njom kod jav.biljeznika i da otvorim tek.racun na koji ce uplacivat novac,naravno racun bi glasio na ime djece.a ona da da izjavu da ce svaki mj.uplacivat alim.na taj racun

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovrha mu nema na sto sjest jer su mu racuni vec ionako blokirani od drzave. Cini mi se kao situacija bez izlaza

 

Nažalost, u pravu ste.

 

Alternativa vam se nudi u vidu tužbe prema njegovim roditeljima (baki i djedu), ali uz napomenu da oni ne odgovaraju za dugove, već isključivo obroke nakon podnošenja tužbe. Nakon toga, ostaje privremeno uzdržavanje od države.

 

@ Johnny

 

Možete ovo riješiti i izdavanjem potvrde o plaćanju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija