Jump to content

prekoračenje brzine bez dokaza o prekršaju


neptune

Preporučene objave

Dobar dan, nov sam ovdje i vidim da ima puno sličnih tema, ali nigdje ne vidim da se spominje da nekome nije dostavljen dokaz o prekršaju, pa me zanima više o tome...

 

Danas sam dobio obavijest o počinjenom prometnom prekršaju. Navodno sam prekoračio brzinu ,piše čl. 53. st. 1. kažnjiv po čl. 53. st. 6. (morao sam googlati da saznam koji je prekršaj jer ne piše ništa osim članaka zakona) i to 11.12.2014., dakle skoro 5 mjeseci je prošlo.

 

Na obavijesti ne piše na koji način su utvrdili prekršaj, nisam dobio nikakvu fotografiju kao dokaz niti me policija zaustavila da bi me na licu mjesta obavijestila o prekršaju.

Zanima me da li policija smije na taj način slati kazne i uplatnice bez dokaza ili obavijesti kako dokaz posjeduju?

Kako oni mogu dokazati da se prekršaj dogodio?

Gdje se mogu žaliti?

Postoji li neki period od prekršaja u kojem policija treba poslati kaznu?

 

Ne bježim od odgovornosti ako sam stvarno počinio prekršaj, ali smatram da bi policija trebala dati više detalja o samom prekršaju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

… Zanima me da li policija smije na taj način slati kazne i uplatnice bez dokaza ili obavijesti kako dokaz posjeduju?...

 

Smije. Ovo nije kazna nego obavijest i pitanje o vozaču, a vozač će dobiti prekršajni nalog u kojem će biti više pojedinosti.

 

 

… Kako oni mogu dokazati da se prekršaj dogodio?...

 

Fotografijom koja se izrađuje samo u slučaju da predmet ide na sud.

 

 

… Gdje se mogu žaliti?...

 

Za sada nigdje. Sada možeš poslati podatke vozača koji će dobiti prekršajni nalog na koji se može žaliti ili možeš ne poslati podatke pa ćeš dobiti kaznu za nedavanje podataka na koju se možeš žaliti.

 

 

… Postoji li neki period od prekršaja u kojem policija treba poslati kaznu?...

 

Zastarni rok je 3 godine, tako da je to vrijeme u kojem se mora riješiti postupak.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

drot13, hvala ti na odgovorima.

 

Znači ne preostaje mi drugo nego platiti i vjerovati im na riječ da se to desilo ako ne želim na sud :(

 

Nema potrebe da im šaljem podatke o vozaču, znam da sam mogao samo ja voziti. Iako, da više ljudi koristi auto ne bi se sjetio tko ga je vozio baš na taj dan prije 5 mjeseci. Ne znam što im toliko treba za poslati obavijest.

Ja za pravo plaćanja samo polovice kazne imam rok od 3 dana, za poslati podatke o vozaču 15 dana, a njima je za poslati obavijest trebalo 5 mjeseci...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija