Jump to content

obiteljsko pravo


ljejla

Preporučene objave

vambračna zajednica živim u vanbračnoj zajednici godinu dana ali moj partner bi želio da se vežemo brakom, pošto i on i ja imamo djecu i ponešto imovine zanima me dali da slučajno umrem prije njega moj suprug ima zakonsko pravo dijeliti imovinu sa mojom djecom koju sam stekla do braka ili ima samo pravo na ono što smo zajedno stekli? kako je tu zakon reguliran djeca mi nikad nebi oprostila da moraju s nekim djelit jer baš i nisu oduševljeni mojim odabirom.dali je potrebno napravit oporuku ili kako postupiti? i recimo kad bi mi željeli da ostavimo nešto jedno drugome šta tad uraditi a da poslje djeca ne stvaraju problem? molim vas za malo opširniji odgovor. Hvala unaprijed!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dali da slučajno umrem prije njega moj suprug ima zakonsko pravo dijeliti imovinu sa mojom djecom koju sam stekla do braka

naravno da bi u tom slučaju suprug bio izjednačen sa djecom na što upućuju odredbe Zakona o nasljeđivanju.

Članak 5.st.3

""Ostavina se sastoji od svega što je bilo ostaviteljevo u trenutku njegove smrti""

Članak 8.st.2

""Na temelju zakona ostavitelja nasljeđuje i njegov izvanbračni drug koji je u pravu nasljeđivanja izjednačen s bračnim.""

Članak 9.

(1) Ostavitelja nasljeđuju prije svih njegova djeca i njegov bračni drug.

(2) Osobe iz stavka 1. ovoga članka nasljeđuju na jednake dijelove.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija