Jump to content

kako pravilno knjiziti racune


oliva1988

Preporučene objave

Zanima me kako se računi pravilno knjiže, konkretno račun za vodu.

 

Za 10 mj 2014.g. račun je iznosio 54,00 kn, ali ga nisam platila jer sam ga negdje zametnula nego sam nastavila redovno plaćati račune za naredne mjesece kako su stizali..zanima me da li vodovod meni i dalje vodi dug za taj 10 mj ili je on ipak podmiren dijelom računa za 11 mj koji sam platila i to na način da uplatama zatvaraju ranija dugovanja ili ako ja bas na uplatnici naznacim placanje za taj i taj i mjesec po tom racunu oni vode da je taj mjesec podmiren?? kako je pravilno? nadam se da sam bila jasna

 

Lp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

u pravilu, ako dužnik najkasnije prilikom plaćanja ne učini svoj izbor koju od više obveza plaća, njegovom se uplatom zatvara prvo najstarija obveza.

 

po toj logici, vi biste svojim uplatama zatvarali prvo obvezu za 10., onda 11. mjesec itd.

 

to je pravno tumačenje.

 

međutim, knjigovodstveno je to možebitno drugačije (ovdje mislim na poziv na broj odobrenja koji upisujete na svakoj uplatnici, a koji se knjigovodstveno možda povezuje s točno određenim računom, ali to ne znam sigurno)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija