Jump to content

Rok za ovrhu na manje novčano potraživanje


anonimno

Preporučene objave

Zanima me koliki je rok zastare za ovrhu na manje novčano potraživanje.

Riječ je o naplati troškova "pauka" s kojima se nisam slagao. Navedeni "pauk" mi je 1999 odvezao auto parkiran po mom dubokom uvjerenju na propisnom mjestu. Auto sam preuzeo bez da sam platio troškove pauka. Godinu dana nakon toga sam otišao živjeti u inozemstvo i na cijeli slučaj zaboravo do prije godinu dana kad sam prilikom kraće posjete kući našao pismo od Zagrebparkinga kojom temeljem pravomoćne presude iz 2001 (nisam imao pojma da se vodi parnica) sam im dužan nešto više od 900 kuna.

Taj račun iz prije navedenih uvjerenja nisam platio, i od tada se ništa ne dešava. Ja i dalje imam račun u Hrvatskoj sa nekim sredstvima na njemu, no nitko se ne javlja.

 

Zanima me zašto stvar stoji. Da li je taktika Zagrebparkinga u gomilanju kamata? Koliki je rok zastare za ovrhu na takvo potrživanje?

Napominjem da mi neplaćanje kazni i računa nije praksa, no u ovom sam slučaju uvjeren da je moje vozilo bilo ispravno parkirano kad je odvezeno i da sam zbog toga imao nepotrebnih neugodnosti, a cito ih jos mogu imati.

 

Hvala na savjetima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija