Jump to content

odlazak u inozemstvo


Sukara3004

Preporučene objave

Brakorazvodna parnica je završila,meni kao majci je dodijeljeno skrbništvo za mlt.dijete,navodim se kao njena zakonska zastupnica.Zanima me dali moram tražiti dozvolu od bivšeg supruga da mogu dijete odvesti u inozemstvo? On ne da da dijete vodim sa sobom,kaže da je ostavim njemu što nema šanse.Unaprijed zahvalna

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ukoliko vam bivsi suprug ne zeli dati suglasnost morat cete je zatraziti sudski. Obratite se nadleznom CZSS-u koje ce vam vjerojatno dati podrsku a sud ce u slucaju da vam odobri odlazak odrediti nacin vidjanja oca i djeteta.. Razmislite ipak da li vam je inozemstvo jedina opcija jer su vam razlozi vjerojatno ekonomski i da li je odvajanje djeteta od oca vase jedino rjesenje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nazalost je inozemstvo jedino rjesenje,u braku smo stekli jako puno dugova koji glase na moje ime,njega za to boli briga.U Hrvatskoj bi ih morala cijeli zivot odplacivati,tu nazalost nemogu svom djetetu nista steci niti osigurati bolji buducnost.Da bi trazila od suda tu odluku,jel moram imati vec nadjen posao ili? Majka mi u inozemstvu radi i ima boraviste tamo prijavljeno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dugovi ukoliko su steceni u braku se dijele, nebitno na cije ime su ime krediti dizani. Jeste li pokrenuli postupak bracne stecevine i podjele imovine i dugova? Mislim da ce vam sud uvaziti odlazak i bez nadjenog i garantiranog posla iako bi vam pomoglo da imate ponudu nekog poslodavca. Ne bi vas htio krivo informirati ali to nije postupak koji ce se zavrsiti preko noci. Nemojte se cuditi ako ce trajati par mjeseci a mozda i vise do pravomocne presude.....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne bih htio prognozirati reakciju CZSS-a kao ni da li bi se otac bunio na takav scenarij i trazio skrbnistvo jer ne znam povijest vaseg razvoda, odnosa sa bivsim suprugom i opcenito problematiku vasih obiteljskih odnosa. Vodeci se nekom logikom, ako idete raditi van da bi poboljsali zivotni standard svog djeteta a njega u ovom trenutku ne mozete uzeti sa sobom dok ne rijesite papire mislim da vam CZSS ne bi radio probleme a sad kako bi otac reagirao......nitko vam ne brani da odete u nadlezni CZSS i pitate.....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija