Jump to content

Kako poništiti ugovor o dosmrtnom uzdržavanju?


nobile157

Preporučene objave

Molim odgovor na pitanje kako poništiti ugovor o dosmrtnom uzdržavanju?

Naime, majka je sklopila ugovor s dvije osobe kojim im je prepustila stan, a oni su zauzvrat trebali osigurati joj trajno grobno mjesto, što nisu učinili. Dakle, nisu ispunili svoje obveze iz ugovora. Kako mogu tražiti raskid ili poništenje ugovora i što učiniti?

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Grobno mjesto plaćeno je ušteđevinom moje majke (posmrtna pripomoć) koju su bez odobrenja uzele osobe koje imaju ugovor o dosmrtnom uzdržavanju iz njene sobe u domu nakon što je umrla.

Ugovor imam.

Nasljednik sam ja ali oni imaju i dvije njene oporuke, jednu za stan i stvari, koju su konzumirali ugovorom i još jednu oporuku na njen račun u štednoj zadruzi. Postoje još dva računa koje im nije ostavila oporučno pa smatram da je to moje.

Moram u parnicu radi dokazivanja da ne postoje opravdani razlozi za moje isključenje kao nužnog nasljednika.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

radi dokazivanja da ne postoje opravdani razlozi za moje isključenje kao nužnog nasljednika.

takav zahtjev je pogrešan,zbog čega bi tužbeni zahtjev bio odbijen kao neutemeljen.

Činjenica da zbog postojanja ugovora te većeg broja oporuka nema imovine za nasljeđivanje na temelju zakona,nesmatra se isključenje iz nasljeđivanja,glede čega zahtjev treba biti usmjeren u smislu povrijede prava na nužni dio i redukciju oporučnog raspolaganja,dok je pobijanje ugovora priča za sebe.

možeš pokušati u nadležnom sudu tužbom tražiti poništenje ugovora zbog neispunjavanja ugovorenih obveza.

neispunjenje ugovornih obveza nije osnov za poništenje ugovora,što će reći da zahtjev treba usmjeriti na raskid.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija