Jump to content

Sudske pristojbe


pal

Preporučene objave

Prije nekoliko dana sud mi je poslao ovrhu na finu radi nepodmirenja sudskih pristojbi. predao sam im prijedlog o oslobađanju od sudskih pristojbi.

može li mi neko pojasniti zakon 5. i kja su moja prava? thenk yu!

 

(5) Predmet ovrhe ne mogu biti tražbine po osnovi poreza i drugih pristojbi

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na temelju čega ste tražiili oslobođenje sudskih pristojbi i u kojem postupku? Ako bi plaćanjem sudske pristojbe doveli u pitanje u uzdržavanje sebe i svoje obitelji (cenzus primanja) možete tražit oslobađanje plaćanje sudskih pristojbi na temelju potvrde PU i svojim i izjavom članova svoje obitelji o imovnom stanju.

Ako stječete imovinsku korist bilo u novcu, nekretninama, pokretninama, vrijednosnim papirima ako i ispunjavate navedene uvjete nećete biti oslobođeni plaćanja pristojbi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nisam ja dobio od suda oslobađanje već od Ureda državne uprave. Predao sam prijedlog a riješenje dobijete nakon godine dana kad ima novaca tada vam izdaju i riješenje u čemu je tu problem..... 4 su mi ovrhe tako stisnuli i za sve sam imao ovjereni pečat ureda državne uprave. Sad tražim da smjene predsjednika suda koji vodi plaćanja naknade i neću odustati do Strazbura radi se o jednom te istom predmetu.

 

Ažurirano

 

dobio sam od ureda državne uprave na osnovu prosjeka primanja i svega što ide uz to u Ovršnom postupku kojega sam vodio 14 godina. Mene sud ne oslobađa pristojbi već ured državne uprave

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija