Jump to content

Kako otvoriti JDOO ili DOO, kao gastarbajter


gevara44

Preporučene objave

Znači radim vani, hoću otvoriti firmu u HR, zaposlio bi brata na 4 sata, možda i na mjesto direktora, a ja bi ostao samo osnivač ili vlasnik. Uglavnom ni sam ne znam da li mi se uopće zbog MIO i HZZO isplati zapošljavati se ili je obavezno, ali radim u inozemstvu, pa bi za početak htio neki savjet, da li uopće pokušavati mislim sa zakonske strane koliko je komplicirano.

 

Usput ako je netko već pokrenuo sličnu temu unaprijed se ispričavam moderatorima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Po mom mišljenju, vi možete osnovati d.O.o. ili j.d.O.o., biti vlasnik jedinog poslovnog udjela u njemu, a postaviti drugu osobu za direktora, koja bi tada bila zaposlena, dok vi kao osnivač ne morate biti zaposleni.

 

Sve informacije o osnivanju trgovačkog društva najlakše ćete naći kod javnog bilježnika, s obzirom da javni bilježnici provode osnivanja trgovačkih društava i provedbu upisa trgovačkih društava u sudski registar trgovačkog suda.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija