Jump to content

Utvrđivanje vlasništva


lukiluki

Preporučene objave

Poštovani,

Trebao bih pomoć vezano za sljedeće.

Otac je 90-te kupio zemljište u Zagrebu gdje je 91. sagradio kuću u kojoj živimo i danas.

Prilikom kupovine je platio zemljište jednoj staroj baki u cjelosti i počeo praviti kuću a da papire nije odmah riješavao. Nakon par mjeseci je baka umrla i nikada otac nije ništa riješavao vezano za prepisivanje zemljišta.

Sada kada sam ja odrastao počeo sam se zanimati za to i utvrdio sam da se naša čestia od 400m2 nalazi na gruntovnoj parceli od oko 7000m2. Znači cijela naša se ulica nalazi na jednoj parceli a kojoj su vlasnici 3 umrle i 3 žive osobe dok je jedna od tih umrlih baka od koje je otac i kupio.

Zanima me na koji bi se način moglo utvrdili vlasništvo kako bi se otac upisao kao vlasnik zemljištam,a da napomenem da je postupak legalizacije kuće skoro gotov(jer je 90tih bespravno sagrađena).

Unaprijed se zahvaljujem na odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

To mi je jasno ali nikako pronaći te nasljednike. Ona je s oko 90 godina umrla tako da i njezina djeca ako ih je imala su jako stara ili umrli. U kući u kojoj je baka živjela žive neki 10ti.

A i ta parcela nije razdjeljena već su svi suvlasnici.

 

Ažurirano

 

To mi je jasno ali nikako pronaći te nasljednike. Ona je s oko 90 godina umrla tako da i njezina djeca ako ih je imala su jako stara ili umrli. U kući u kojoj je baka živjela žive neki 10ti.

A i ta parcela nije razdjeljena već su svi suvlasnici.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija