Jump to content

molim vas za savjet


kanconijer

Preporučene objave

ovako stvari stoje.

-2007g.upoznajem djevojku koja živi sa roditeljima u njemačkoj

-2008g.djevojka se vraca u hrvatsku

-2009g.rodi se naše dijete

-2012 odlucujem prekinut našu vezu jer su svađe postale svakodnevica,itd..

-po prekidu veze odlazimo na czss u čakovcu te dogovaramo alimentaciju ali ne i viđanja i susrete jer nisam ni sanjao do koje mjere ce biti prkosa.

-petra me po peti put moli da se vratim,tj. pokušamo ponovo,međutim,ne pristajem iz opravdanih razloga

-od tada pocinju problemi u smislu uskracivanje da viđam naše djete,bez mojeg znanja mijenja djetetu prebivališta,boravišta,ne javlja se na telefon,danas je u hrvatskoj,sutra u njemačkoj,itd,itd..

kucam doslovno na svaka vrata,šaljem mejlove ali pomaka nema.

Pravobraniteljica mi ukazuje na moguđnost,ukoliko seljedeci put ode sa djetetom u njemačku da je mogu prijavit za otmicu.informativno odlazim u plicijsku upravu sa odgovorom pravobraniteljice i praktički sam bio "ismijan".

 

 

pošto je petra prije naše veze bila u njemačkoj sa roditeljima(tamo je zavrsila i školu),inzistira da rodi u njemačkoj te da se tamo vodi kao samohrana majka jer tako ostvaruje pravo na veci doplatak i ostale "povlastice".

Nisam se protivio jer nisam vidio razlog i tako naše dijete dobiva po majci i njemačko državljanstvo.

Uglavnom,dijete je izuzetno vezano za mene,doslovno vrišti da želi živjeti kod mene a ja sam nemocan.Pokrenuo sam sudski postupak jer drugog rješenja nije bilo,tj.njezina majka odbija na bilokakve kompromise ili dogovore na civiliziran nacin.

Na pozive iz czss u čakovcu odbija se odazvat uz objašnjenje da je dijete rođ.u njemačkoj,da tamo dobija doplatak i da nema namjere u hrvatskoj nekome nešto objašnjavatii..(nešto u tom smislu).

I tu je kraj što se tice centra!

Sada su u hrvatskoj od pocetka kolovoza i malena je sveukupno bila kod mene pet puta(samo preko dana).

Odlučio sam da u petak idem po svoje dijete i ostavit cu je da prespava kod mene (ima svoju sobu,racunalo..)uvjeti su neupitni.ja sam zaposlen,imam redovita primanja,u potpunosti sam zdrav..

Sad mene interesira sljedece!

Ukoliko ja ostavim da moje petogodišnje dijete prespava kod mene a recimo,majka to prijavi policiji.Koja su moja prava? Zar bi time kršio zakon kad bi svoje dijete koje je na praznicima i koje viđam jednom u dva mjeseca odveo na more?Ja osobno ne brinem zbog policije,ali to bi za malenu bilo previše traumaticno jer ionako previse pati što ne moze biti kod mene u hrvatskoj.

Nikad nisam bio kažnjavan i sl.molim Vas za savjet!!!Šta mi je ciniti?

 

ps:oprostite zbog grešaka,pokušavao sam cim krace i brze opisat cijelu situaciju.lp,

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sad mene interesira sljedece!

Ukoliko ja ostavim da moje petogodišnje dijete prespava kod mene a recimo,majka to prijavi policiji.Koja su moja prava? Zar bi time kršio zakon kad bi svoje dijete koje je na praznicima i koje viđam jednom u dva mjeseca odveo na more?Ja osobno ne brinem zbog policije,ali to bi za malenu bilo previše traumaticno jer ionako previse pati što ne moze biti kod mene u hrvatskoj.

Nikad nisam bio kažnjavan i sl.molim Vas za savjet!!!Šta mi je ciniti?

 

 

Ukoliko to napraviš, majka će otići na policiju i prijaviti otmicu djeteta.

Doći će desetak policajaca ( isti oni koji su se tebi smijali kad si ih ono pitao) i socijalne radnice. Policajci će te privesti na 'obavijesni razgovor', možda i odvesti u pritvor. Socijalne radnice odvesti će kćer majci.

 

Shvati ovo ozbiljno, to se događa drugim očevima. Čak i onima koji su u postupku razvoda, nemaju još odluku suda i oboje žive i rade u RH.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Otidji u Drzavno odvjetnistvo pa se raspitaj oko toga smije li ona voditi vase zajednicko dijete u Njemacku bez tvog pristanka, tamo ces dobiti puno preciznije informacije nego od nekog policajca kojem se ne radi njegov posao. Osobno mislim da su ti sanse da je prijavis za otmicu jako male jer si sam pristao da ona ode u Njemacku i tamo rodi te se prijavi kao samohrana majka ( tko zna jel te tamo uopce navela kao oca ), te dijete ima drzavljanstvo a mozda i prebivaliste tamo ( to nisi naveo ).......

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zahvaljujem na odgovorima.

ja situaciju shvacam vrlo ozbiljni,borim se,borit cu se i dalje,ali taj ocaj me jednostavno ubija.Moja malena je na praznicima,kad ode,nece je biti dva mjeseca.

Samo zato što bi htio da bude nekoliko dana kod mene,da se zajedno smijemo,veselimo,da odemo do parka da je odvezem do svoje tvrtke da svi vide koliko je lijepa i draga..zbog tih razloga mogu završiti u pritvoru..to je prestrašno!

Mario,vi ste spomenuli državno odvjetništvo.

Adresirao sam mejlove na sve adrese gdje je bila i najmanja nada da se nešto pokrene,međutim,to me još više zbunjivalo.Kako sam vec naveo,pravobraniteljica me uvjeravala da bez mog pristanka majka nesmije odvesti nasu kcer izvan hrvatske.Na policiji predocim navedeno i budem ismijan.Ima još puno toga,imam cijelu arhivu ali nikakve koristi od toga.

Imam ja sve dokumente gdje je navedeno da sam ja otac,to je neupitno.Sada cekam poziv sa suda,znam da su šanse male, ali nada ipak postoji.Majka je kao skrbnik navedena samo u njemačkoj.

Odvjetnik kaze da je situacija malo zamrsena,ali da ne postoji "prepreka"da se meni brani viđanje djeteta.

 

lp,

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vidjanja djeteta cete vi svakako dobiti, samo je pitanje kakva buduci da majka boravi u inozemstvu. Bas zbog tog sudskog procesa se morate strpiti i ne ciniti neke nagle poteze poput svjesnog nevracanja djeteta majci nekoliko dana pa da imate prijave kod policije i centra i dobijete etiketu otmicara i obiteljskog nasilnika......

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pravobraniteljica me uvjeravala da bez mog pristanka majka nesmije odvesti nasu kcer izvan hrvatske.Na policiji predocim navedeno i budem ismijan.Ima još puno toga,imam cijelu arhivu ali nikakve koristi od toga.

Imam ja sve dokumente gdje je navedeno da sam ja otac,to je neupitno.Sada cekam poziv sa suda,znam da su šanse male, ali nada ipak postoji.Majka je kao skrbnik navedena samo u njemačkoj.

Odvjetnik kaze da je situacija malo zamrsena,ali da ne postoji "prepreka"da se meni brani viđanje djeteta.

 

Savjetujem ti da pročitaš ovo:

 

https://www.academia.edu/15374090/Diskriminacija_o%C4%8Deva_u_postupku_razvoda

 

a dobro bi bilo i ovo:

 

https://www.academia.edu/14864077/Mit_i_istina_o_obiteljskom_nasilju

 

A ovdje imaš priču jednog oca koji živi u RH jednako kao i njegova žena i kćer , pa ga svejedno šikaniraju kako god hoće:

http://www.tjedno.hr/sud-je-dodijelio-dijete-majci-a-na-internetu-se-mogu-vidjeti-njene-snimke-dok-masturbira-punac-me-tukao-i-gol-je-ulazio-u-sobu-moje-kceri/

 

Njegov blog:

http://mojaklara.blogspot.com/

 

 

 

Tek toliko, da se informiraš i da znaš na čemu si prije nego se upustiš u izgubljeni poduhvat.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na pozive iz czss u čakovcu odbija se odazvat uz objašnjenje da je dijete rođ.u njemačkoj,da tamo dobija doplatak i da nema namjere u hrvatskoj nekome nešto objašnjavatii..(nešto u tom smislu).

I tu je kraj što se tice centra!

 

ako je djete rođeno u njemačkoj ima i njemačko državljanstvo. nije u nadležnosti centra u hrvatskoj. ako ode u njemačku odlazi u svoju državu u kojoj živi i ima prebivalište.

čini mi se da si dobro prošao da po njemačkim zakonima nemorašplaćati uzdržavanje.

dali ima i hrvatsko državljanstvo? dali je upisana u matičnu knjigu rođenih u hrvatskoj?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zahvaljujem svima na pomoci.

Procitao sam ovo što ste mi poslali g.felixx i to je jednostavno prestrasno.Uglavnom,shvatio sam poantu.

Konacno u petak smo primili pozive iz czss iz čakovca(majka djeteta i ja,otac) da se 14.09.2015.osobno odazovemo u centar radi plana o zajednickoj skrbi,tj.viđanju nase djevojcice.

Zamolio bi vas za savjet.

-dakle,malena je rođena 2009g. u njemačkoj i po majci dobiva njemačko državljanstvo

-kako sam vec ranije naveo,na inzistiranje majke,pristao sam da se vodi kao samohrana majka,ali samo u njemačkoj.

-u hrvatskoj još nije definirano tko je skrbnik djetetu

-u svim dokumentima,ja sam upisan kao otac

 

-2012g prekidamo našu vezu,i od tada uredno placam alimentaciju i sve troškove vezano uz djete(posjeduem sve uplatnice,racune..)

Ja ne tražm skrbništvo,jer znam da je to nemoguca misija.

Moj jedini cilj je da se definira pismeno kada i koliko mogu viđati svoje dijete.

I ako nije previše,da sudjelujem o bitnim odlukama za dobrobit naše djevojcice.

Majka mi je danas dala do znanja da hitno moraju ici za njemacku u nedjelju,a u hrvatskoj su trebale ostat još dva tjedna.Cisto sumnjam da je ona kontaktirala centar u čakovcu da se ne misli odazvat pozivu.

Ako je i prodala pricu da hitno mora iz nekvih razloga za njem.,što to znaci?Šta da radim?

lp,

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija