Jump to content

Radno pravo - posao u državnoj službi -osnovna škola


crosslex

Preporučene objave

Pozdrav.

Radim u državnoj službi,osnovna škola kao kuhar.

 

Ugovor koji je potpisan je na normalnoj satnici koja je propisana zakonom.

 

Međutim tu prestaje svaka logika primjene zakona iz tog ugovora.

 

Dakle, po ugovoru je satnica propisana na 8 sati dnevno.

 

Radi toga što škola radi u dvije smjene, moja je satnica 11 sati, te u dogovoru sa ravnateljem da višak tih sati se zbraja te se dobiju slobodni dani preko ljeta.

 

Prvotno mi se to činilo u redu i tako je bilo prošlo ljeto,međutim uvidom u zakon o radu u školama vidim da se može raditi prekovremeno do 8htjedno što bi trebalo biti dodatno plaćeno.Ostali sati bi mogli proizvest slobodne dane, s čime bi bio zadovoljan.

Međutim tu prestaje svaka logika: ovog ljeta mi je pisan godišnji u kolovozu bez obzira na to što imam 43 slobodna dana + 28 dana godišnjeg.

Prema mojem izračunu slobodni dani bi trajali do sredine kolovoza,pa bi trebao teći godišnji do početka škole.Tako bi mi ostalo godišnjeg kojeg bi mi poslodavac trebao isplatiti na kraju godine jer ga ne mogu potrošiti. Rješenje za godišnji ne želim potpisati zasad jer mi je narušeno pravo kojim trebam dobiti na izbor dio godišnjeg kada ga želim koristiti.

Također radim na radnom mjestu jedini,a trebao bi minimalno biti zaposlen barem još jedan djelatnik,dakle nema me tko mjenati.

 

Uvidom u zakone koji su propisani, vidno je da se krše određena pravila.

 

Kako pokrenuti postupak,koga tužiti, gdje se savjetovati.Molim odgovor

 

Hvala unaprijed!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne smijete raditi više od 48 sati tjedno.

Kada ćete koristiti godišnji određuje isključivo poslodavac.

Po kolektivnom za OŠ godišnji odmori se "u pravilu" poklapaju s praznicima djece.

Možete sami odabrati kada ćete koristiti samo 2 dana.

Zakon o radu i kolektivni ugovori ne poznaju institut slobodnih dana u zamjenu za prekovremeni rad.

 

Ravnateljima su ruke vezane jer ne mogu dobiti suglasnosti za nove djelatnike, a ako je pametan prebacit će čistačicu u kuhinju. Ionako se dosađuju.

 

Kontaktirati pravnu službu sindikata ako ste učlanjeni ili poslati mail pravnici HZOS.....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Odgovor je očekivan,

za info radim 55sati tjedno hranim 253 djece i 20 učitelja (prava sitnica:P)

Prekovremeni rad je dozvoljen do 8 sati tjedno ali ga ne odobravaju jer bi ga morali isplatiti.

 

Odradio sam prijavu inspektoratu rada pa neka rade nešto.

Kontaktirat ću sindikat i poslati cijeli opis slučaja u provjereno Nove tv.

Možda se pokrene nešto hehe ipak je ovo izborna godina :) :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ma najgore u svemu tome šta ravnateljima su vezane ruke,ništa ne mogu odlučiti na svoju ruku, a iz ministarstva režu i više nego što smiju.Bijes, haha,toliko dugo radim da bijesa više nema jer nema smisla da dobijem čir na želudcu. sad mi je toliko svejedno,znam da apatija ne rješava ništa al to su napravili od nas u ovoj us....j državi.

dok mediji ne razapnu nekoga neće se riješit ništa.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija