Jump to content

Pokretanje ostavinske rasprave


keptico

Preporučene objave

Poštovani imam kompliciran problem pa bi vas molio da mi odgovorite jer ne znam kome bi se više obratio. 1998 godine mi je umrla baka i dva mjeseca poslije nje je umro njezin muž (drugi muž koji meni nije krvno srodstvo) Nakon njihove smrti pokrenuo sam ostavinsku raspravu za baku pri čemu sam naslijedio kompletnu bakinu imovinu a to je 1/2 kuće a druga polovina je bila u vlasništvu njezina muža. Pokušao sam pokrenuti ostavinsku raspravu za njezinog muža ali mi je rečeno kako ne mogu jer nisam krvno srodstvo. Inače žena i ja smo se skrbili za baku i njezinog muža do njihove smrti te smo ih sahranili o vlastitom trošku. Njezin muž ima vanbračnog sina kojeg smo kontaktirali na dan kad mu je otac umro te je eksplicitno izjavio da on i otac nisu bili u sređenim odnosima te ne želi imati ništa s njime pa čak mu ne treba njegova imovina. To je bilo i zadnji put da smo se čuli s njegovim sinom koji inače živi u Njemačkoj i nemoguće mu je ući u trag. Od tada je prošlo 17 godina, kuća koju smo naslijedili je 1/2 u našem vlasništvu a druga polovica se još uvijek vodi na bakinog muža. Vrijeme prolazi i trebalo je u međuvremenu obaviti određene popravke na kući jer bi u međuvremenu propala a s druge strane kocka je ulagati u nešto što nije u potpunosti tvoje. Molio bi vas za savjet kako razriješiti to situaciju jer njezin muž je vlasnik ujedno i vikendice i određene zemlje koju smo mi u vremenu održavali. Unaprijed hvala na odgovoru!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

djeca su dužna brinuti se i skrbiti za nemoćne roditelje. (pa tako i vanbračni sin).

ako imaš dokaze o izdacima za brigu i troškove sahrane bakinog drugog muža od nasljednika pismeno traži povrat uloženog (ali prošlo je više od 5 godina ?. zastara ali pokušaj).

ako se ne odazove na sud niti odgovori na tužbu dobit ćeš presudu zbog ogluhe.

 

http://www.iusinfo.hr/DailyContent/Topical.aspx?id=18324

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pokušao sam pokrenuti ostavinsku raspravu za njezinog muža ali mi je rečeno kako ne mogu jer nisam krvno srodstvo. Inače žena i ja smo se skrbili!

 

nisi trebao sebe navesti kao nasljednika bakinog muža.

ostavinska rasprava se pokreće po dostavi podataka od strane matičnog ureda.

 

http://ius.bloger.index.hr/post/pokretanje-i-tok-ostavinskog-postupka/2549590.aspx

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

djeca su dužna brinuti se i skrbiti za nemoćne roditelje. (pa tako i vanbračni sin).

ako imaš dokaze o izdacima za brigu i troškove sahrane bakinog drugog muža od nasljednika pismeno traži povrat uloženog (ali prošlo je više od 5 godina ?. zastara ali pokušaj).

ako se ne odazove na sud niti odgovori na tužbu dobit ćeš presudu zbog ogluhe.

 

http://www.iusinfo.hr/DailyContent/Topical.aspx?id=18324

 

A to što su se dužna brinuti to je za kategoriju "idealan svijet" u stvarnosti sin nije htio imati ništa sa ocem. Računi još uvijek postoje jer ih čuvam. Znači napominjem sin je državljanin Austrije i to je zadnje što znam o njemu. Nisam se čuo s njim 17 godina i vjerujem da nikada ni neću jer ne postoji način da dođem do njega (Pokušavao sam puno puta). Postoji li nekakav legalan način da tu polovicu kuće uknjižim na sebe?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija