Jump to content

Spor oko prodaje nekretnine


Ri-1990

Preporučene objave

Imam jedno pitanje ja i moja majka smo vlasnici 7/16 ( ja imam 4/16,ona 3/16) nekretnine,a moj otac 9/17.

 

Do problema je doslo kod pocetka prodaje nekretnine gdje moj otac trazi da mu se podmire neki dugovi koji su vec prosli u sudskom procesu između njih dvoje. E sada zanima me sta ja i moja majka tu mozemo. Jel mozemo trazit da nam isplati nas dio ili neznam sta. Koje su nam opcije ??

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dakle dok se zivilo u nekretnini napravljeni su dugovi,krediti itd. Kroz sve to se proslo dok im je bila rasprava. Majka je svoje dugove otplatila. ( kredit,minus,posudbenice od zajednickih prijatelja) a on nije. On neda da dojde do prodaje dok mu se ne podmire. A on je jos duzan platit i majci troskove suda po presudi cak je i meni duzan. On sada prakticki ucjenuje s time. A prakticki je i stalno pod ovrhama zbog stalnih raznih dugova

 

Ažurirano

 

Dakle na temelju svega toga je i bila donesena presuda između njih dvoje,ja sam svoj dio imao od prije. Cak ima i papir s kojim se slaze s prodajom da bi se sada s ovim opet sve vratilo na pocetak.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

. A on je jos duzan platit i majci troskove suda po presudi cak je i meni duzan. On sada prakticki ucjenuje s time. A prakticki je i stalno pod ovrhama zbog stalnih raznih dugo.

 

ako postoji pravomoćna ovršna isprava(odluka suda) o plaćanju troškova može ovrhom na suvlasničkom djelu nekretnine (kojim vas ucijenjuje) tražit ovrhu. u ovršnom postupku taj dio možete dobiti za 1/2 vrijednosti.

 

u vlasničkom listu (na suvlasnički dio) napraviti zabilježbu ovrhe.

 

dali su troškovi veči od vrijednosti suvlasničkog djela?manji ili približno jednaki?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ma troskovi su nekih 20 tak tisuca kuna cca a vrijednost nekretnine 40 tisuca eura.

 

Ažurirano

 

On je prakticki i duzan koliko i trazi ovo je prakticki njegovo inacenje jer je vec bio pristao na prodaju pa sada odjednon ovo

 

Ažurirano

 

Cak i kada se ga trazi da plati troskove. On odgovara da se ispricava da trenutno nema al da ce biti poslje prodaje nekretnine

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija