Jump to content

Molim pomoc oko djeteta - u strahu sam :(


harry

Preporučene objave

Pozdrav,

 

Molim vas pomoc jer mi ovo puno znaci. Moja zarucnica je samnom imala vezu dok jos nije prekinula s deckom. Sada smo zaruceni i mislimo se vrlo brzo vjencati. Ona je ostala s njim trudna i ja sam spreman prihvatiti dijete kao svoje.

 

Ona je zaposlena, a i ja sam i imamo svoj stambeni prostor.

 

Kolike su sanse da sud dodijeli dijete ocu? Da li na to utjece faktor da je dijete napravljeno dok ga je ona, moram to tako reci, varala samnom.

 

Molim pomoziti jer ne mogu spavati, ne zelim zvucati pateticno, ali tesko je, jer njoj to dijete jako puno znaci, a i ja ga volim iako je nerodjeno i nije moje i nemam averziju prema njemu jer bioloski nije moje!

 

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jos zelim napomenuti, ako nije bilo jasno, dijete jos nije rodjeno, trudnoca je u ranom stadiju. Takodjer, bioloski otac se nece vjencati s nekom drugom zenom uskoro (osim ako to napravi na silu i na brzinu, ali mislim da bi i sud vidio da je to umjetan brak, samo da bi bolje izgledao kod dobivanja djeteta).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Štovani Harry,

 

Navodi iz vašeg pisma prilično su zbunjujući i upućuju da nije jasno tko je koga varao, tko vara i tko će nastaviti varati. Ni Vi ni buduća majka ne možete izostaviti biološkog oca i on ima pravo priznati očinstvo, ukoliko ustraje na tome. Usuđujem se također primijetiti da oboje imate potpuno krive predodžbe o roditeljstvu: vi želite zadržati to dijete i odgajati ga kao Vaše. Vrlo plemenito i za svaku pohvalu. Međutim, istodobno kažete da nemate "averziju" prema tom nerođenom djetetu, što ću protumačiti kao neprikladan izraz, vjerujući da ste htjeli reći da osjećate simpatije prema tom još nerođenom djetetu i da ste ga spremni zavoljeti.

 

Dragi Harry, bez uvrede, poanta cijele ove priče je da ni Vi ni vaša zaručnica ne shvaćate što znači ni D... od riječi dijete jer vam je glavna preokupacija da se onaj drugi, tj. biološki otac ne bi brže bolje oženio i tražio da mu se dodjeli dijete. Čovječe, to je još zametak a Vi se igrate ping-ponga s njime.

Uviđate li s koliko nepromišljenosti ulijećete u nešto što se životom zove? Žao mi je što vam to moram reći, ali da li ste stvarno promislili? Da li ste svjesni kakve moralne i ine kvalitete može imati vaša zaručnica kad se ovako odnosi prema ljudima i nerođenom djetetu kojem a priori uskraćuje biološkog oca. Zar ne razmišljate da bi se to vama jednog dana isto tako moglo dogoditi u puno težem obliku. Ne ulazim u moralne i ine osobine drugog čovjeka, ma kakav bio, on na diejte ima pravo, ako ništa a ono barem znati da je budući otac. Upamtite, dijete nije predmet, najmanje predmet upravljanja vas i vaše zaručnice, manipulacije, igre...Ako vam to nije jasno dajte si malo truda pa pročitajte barem 50% ovih postova da biste saznali što se podrazumjeva pod pojmom DIJETE, RODITELJSKA BRIGA I SKRB, pokušajte shvatiti da dijete nije diobena cjelina, već individua koja ima pravo na pravilan odgoj i usmjerenja. Žao mi je što tako razmišljate, Pozdrav, V. :oops: :oops:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja ne vidim da je ista zbunjujuce. Ja i ona se volimo i sigurni smo u svoju ljubav i zato smo se zarucili. Zelimo imati pravu i toplu obitelj i imamo pripremljene sve uvijete za to nerodjeno dijete, od financija do moje spremnosti da ga prihvatim kao svoje do stambenog prostora. Osobno sam spreman sve napraviti sto treba za to dijete. Mozda vi to ne razumijete, ali takvi ljudi postoje.

 

Ja to nerodjeno dijete volim jer je dio moje zarucnice i jer jer prije svega dijete, mozda je i ovo vama neshvatljivo, ali opet, vjerujte da postoje ljudi koji su spremni na to! Moja zarucnica zeli provesti zivot samnom, a ne s njim i to je sve.

 

Vas ton je poprilicno bezobrazan i potcjenjivacki i ne razumijem vase razloge za to i nemojte, molim vas, govoriti da ja i zarucnica igramo ping-pong s njenim djetetom! Stvarno nemate granice.

 

Moja zarucnica ima sve potrebne moralne kvalitete i zna da zeli biti do kraja zivota samnom (ako nam to Bog ili neka visa sila dozvoli). Jos jednom, hvala na uvrede i nje. Promotrite cijelu situaciju i to s kim od nas tko ZELI provesti zivot pa razmislite o formulaciji da ona "oduzima dijete bioloskom ocu".

 

Koliko je meni poznato, bioloski otac nije problematicna osoba i sasvim je upoznat s njenom trudnocom i time da je on otac. Ponovno implicirate da lazem itd., jer vi ste svoj post napisali prema predrasudi koju ste dobili o meni i mojoj zarucnici.

 

Inace, ja osobno, a vjerujem i zarucnica, inzistiram da dijete ima sto bolje kontakte s bioloskim ocem jer je to najbolje za njega ili nju.

 

Ja mislim da je dijete bice kojemu treba obitelj u kojoj je dvoje ljudi koji se voli i zeli biti zajedno. Jos jednom gledam vas odgovor i stvarno mi je tesko razumjeti kako mozete toliko pljuvati po tome svemu... ne razumijem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Harry,

 

Ispričavam se zbog svoje iskrenosti i osobnim shvaćanjima te pogrešnom tumačenju vašeg "problema". Iz svega naknadno iznijetog u Vašem pismu ne vidim onda čega se bojite i u čemu se uopće sastoji vaš problem, zbog kojeg by the way ne možete spavati, ako je to sve u vašem životu zamišljeno kao bajka. Želim vam puno uspjeha u zajedničkom životu, V.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nemoj se brinuti. Ako je majka u redu, odnosno otac ne može dokazati da je nepodobna, da šteti djetetu i da bi zbog toga bilo za njega bolje da je s ocem, sud će ga, ako otac bude tražio skrbništvo, dodijeliti majci. Koliko shvaćam, oboje ste normalni ljudi, spreman si dijete voljeti kao svoje, majka je o.k.- nema nikakvog razloga da se dijete uzme majci. U ovoj državi, očevi i majke nisu ravnopravni kad se radi o roditeljstvu. Majke se favoriziraju, što nije pravedno, ali eto, tebi će odgovarati. No, biološki otac ima sva roditeljska prava i obveze, što znači da će bez problema na sudu ishoditi kontakte s djetetom, ako se ne bude mogao dogovoriti s majkom. isto tako dijete ima pravo da ga taj otac uzdržava. To tko je od njih dvoje u braku, a tko nije, nema baš puno značaja. Ako je majka u redu, odn. ne može se dokazati da je štetna za dijete iliti manje korisna nego otac, neće joj ga nitko uzeti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija