Jump to content

Nasljedno pravo - potrazivanje


Ausiva

Preporučene objave

Molim vas da mi odgovorite na slijedece pitanje:

Imam sestru koja ne brine o majci (nije ni u kontaktu s njom). Kako ja brinem, majka bi htjela napraviti oporuku u kojoj sve ostavlja meni i nju iskljuciti.

Da li je to moguce i da li nakon majcine smrti moja sestra ima prava nesto potrazivati?

Hvala unaprijed.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Molim vas da mi odgovorite na slijedece pitanje:

Imam sestru koja ne brine o majci (nije ni u kontaktu s njom). Kako ja brinem, majka bi htjela napraviti oporuku u kojoj sve ostavlja meni i nju iskljuciti.

Da li je to moguce i da li nakon majcine smrti moja sestra ima prava nesto potrazivati?

Hvala unaprijed.

 

U slučaju da majka napravi oporuku, vaša sestra svejedno može potraživati nužni dio nakon majčine smrti.

Isto je i ako vam majka za života daruje svoju imovinu.

 

Sklopite s majkom Ugovor o doživotnom uzdržavanju.

Takav ugovor isključuje mogućnost potraživanja nužnog djela.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 5 tjedna kasnije...
U slučaju da majka napravi oporuku, vaša sestra svejedno može potraživati nužni dio nakon majčine smrti.

Isto je i ako vam majka za života daruje svoju imovinu.

 

Sklopite s majkom Ugovor o doživotnom uzdržavanju.

Takav ugovor isključuje mogućnost potraživanja nužnog djela.

 

 

Na zalost ne zivim u istom gradu kao moja majka pa su joj rekli da to ne mozemo napraviti. Da li postoji neki drugi zakonski nacin da se moja sestra iskljuci?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na zalost ne zivim u istom gradu kao moja majka pa su joj rekli da to ne mozemo napraviti. Da li postoji neki drugi zakonski nacin da se moja sestra iskljuci?

 

možete nekome plaćati da se brine o njoj. možete plaćati dom . pomoć joj u plaćanju troškova . od čega se sastoji uzdržavanje navest u ugovor. ugovor možete zaključiti bez obzira gdje se nalazite (ako se slože obje strane). sklapanje ugovora obvezno upisati u gruntovne knjige. ugovor ovjeriti u sudu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija