Jump to content

Stjecanje nekretnine?


Novi,netko

Preporučene objave

Postoji mogućnost da steknem kuču sa zemljištem,kuča i zemljište je u suvlasništvu moje,bake,strica,oca i bliskog rođaka,oni su izrazili želju da mi ju daruju.

Zemljište se sastoji od dvije parcele, a naprijed navedene osobe su uknjižne kao suvlasnici tih dviju parcela.

Kakav je postupak da ja postanem vlasnik kuče i zemljišta?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovoru,imam još jedno pitanje u vezi iste teme,kakav bi bio postupak ako bi stric baka i otac htjeli zadžati po dio od svoje parcele a rođak po dio svoje,jel se radi o tome da je kuča djelom na jednoj parceli(rođakovoj a jednim djelom na parceli od bake,strica i oca) građena je 50-ih godina tako da ne zahtjeva legalizaciju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovoru,imam još jedno pitanje u vezi iste teme,kakav bi bio postupak ako bi stric baka i otac htjeli zadžati po dio od svoje parcele a rođak po dio svoje,jel se radi o tome da je kuča djelom na jednoj parceli(rođakovoj a jednim djelom na parceli od bake,strica i oca) građena je 50-ih godina tako da ne zahtjeva legalizaciju.

 

Koliko su te parcele velike?

 

Angažirajte geodeta da se formira građevinska čestica za kuću sa okućnicom od djela te dvije čestice, u skladu sa uvjetima koje propisuje prostorni plan.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija