Jump to content

Zalba u postupku za naknadu štete


Christie

Preporučene objave

Ja sam tuženik u postupku za naknadu štete koji se vodio na općinskom sudu.Prije toga sam pravomoćno osuđen u kaznenom postupku.

Žalio sam se na presudu na županijski sud te mi je jucer stigla potvrda sa županijskog suda o potvrdi presude .

Zanima me dali se imam pravo dalje žaliti na vrhovni pa i dalje ,te koliko

mora proći vremena za zastaru i od kada se počinje računati vrijeme prema zastari?hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani!

U roku od 30 dana od primitka pravomoćne presude možete uložiti reviziju pred Vrhovnim sudom RH .Reviziju treba napisati odvjetnik .Revizija je dopuštena kada se radi o vrijednosti spora od 200.000. ili većoj.

Izvanredna revizija je dopuštena radi bitne povrede odredaba PP , radi jednake primjene mat. prava itd.

Isto u roku od 30 dana možete uložiti Ustavnu tužbu,ako niste imali pravično suđenje tj. ako su Vam povrijeđena ljudska prava , .Reviziju i Ustavnu tužbu mora napisati pravno dobro educirana osoba ,koja neće prepričavati navode iz žalbe , već navesti u čemu je povrijeđeno pravo na pravično suđenje iz čl. 29 i drugihčl. Ustava RH (recimo nisu saslušani Vaši svjedoci,a protivne stranke jesu,niste imali uvida u procesni materijal , recimo sudac je poklonio vjeru određenom dokazu bez da je obrazložio .Razlozi presude nisu obrazloženi . tuženom nije omogućen pristup sudu itd.

Pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Drugim riječima, imate teoretsku mogućnost revizije, ali obzirom se ovdje radi o kaznenom djelu, kao osnovi nastanka štete, šanse da nešto promijenite s revizijom su nikakve.

 

Odluka je naravno samo vaša, uz napomenu kako reviziju ne mora nužno napisati odvjetnik, već to može i osoba s položenim pravosudnim ispitom, dakle sami ne možete.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija