Jump to content

vrhovni sud


mario45

Preporučene objave

tužio sam morh za prekovremene sate i dobio sam presudu na županijskom sudu u karlovcu. slučaj je završio na vrhovnom sudu kako mi je moja odvjetnica objasnila zato što sudac iz karlovca nije njoj proslijedio tu presudu več je poslao na vrhovni sud i sad ona nemože iči u ovrhu zato što joj nedostaju nekakva dva štambilja.slučaj je več dvije god. na vrhovnom sudu morh me je krajem 2014.kontaktirao preko odvjetnice da me žele isplatiti ali evo do sada je prošlo godinu dana i ništaodvjetnica mi govori da kamate idu i da če se cifra povečati ja sam u međuvremenu umirovljen i naravno treba mi novac mnogi koji su tužili poslije mene su več dobili novac ja još uvijek ništa.btw.tužio sam u 09.2009 godine zanima me što da radim i koliko se ceka na vrhovnom sudu....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

slučaj je završio na vrhovnom sudu kako mi je moja odvjetnica objasnila zato što sudac iz karlovca nije njoj proslijedio tu presudu več je poslao na vrhovni sud .

????? presuda se dostavlja strankama ili njihovim punomoćnicima.

tek po izjavljenoj reviziji predmet dobije Vrhovni sud ili zbog donošenja odluke o nadležnosti.

kolika je VPS (koliko novaca se traži).

ako je VPS ispod 200.000, nije mogućepodnijeti reviziju.

 

ako znaš broj predmeta imaš pravo izvšiti uvid u spis i dobit informaciju i stanju predmeta.(općinskio sud)

možeš tražiti kopije dokumenata. košta ali.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dakle, predmet je došao na VSRH jer je jedna od stranaka izjavila reviziju - ili vaša odvjetnica ili državni odvjetnik kao zastupnik države. Problem kod provjere koju Bovu sugerira je u tome što spisa više nema na Općinskom sudu, već je na VSRH-u, no možete dobiti broj pod kojim je zaveden tamo, pa izvršiti provjeru u njihovu Kancelu.

 

Obzirom se tehnički radi o radnom sporu, moguće je reviziju podnijeti i neovisno o VPS-u (kriterij kauzalnosti).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

slučaj je završio na vrhovnom sudu kako mi je moja odvjetnica objasnila zato što sudac iz karlovca nije njoj proslijedio tu presudu več je poslao na vrhovni sud .

 

zar bi trebalo vjerovati odvjetnici koja tvrdi da je drugostupanjski sud odluku dostavio Vrhovnom sudu RH a ne njoj.

županijski sud odluku dostavi strankama (ili njihovim punomoćnicima/zakonskim zastupnicima). tek nakon roka za reviziju (do 30 dana) po izjavljenoj reviziji se predmet šalje Vrhovnom sudu. odvjetnica je trebala dobiti reviziju da bi dala odgovor. zašto se pravi grbava ?

 

kako je općinsko državno odvjetništvo dobilo presudu? (očito su podnijeli reviziju)

 

Ažurirano

 

Problem kod provjere koju Bovu sugerira je u tome što spisa više nema na Općinskom sudu, već je na VSRH-u, no možete dobiti broj pod kojim je zaveden tamo, pa izvršiti provjeru .

 

i u nadležnom općinskom državnom odvjetništvu može tražit informaciju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija