Jump to content

Nasljedstvo mirovine


profi

Preporučene objave

Molim odgovor :

Živim u vanbračnoj zajednici, pa me zanima ukoliko odem s ovog svijeta dali moja gospođa ima pravo nasljediti moju mirovinu s obzirom da smo zajedno12 god. , a 7 god. je i prijavljena na adresi gdje i živimo.

 

nema. mirovina se ne nasljeđuje. pravo na obiteljsku mirovinu se stiče po ispunjenju zakonski uvjeta (zajednički život u trenutku smrti umirovljenika, godine života. više od 45.godina ili nesosobnost za rad).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Shvatio sam i vidim da sam postavio krivo pitanje , pitanje je trebalo glasit , ukoliko ja odem prvi na onaj svijet dali moja gospođa kad ode u mirovinu ima pravo umjesto svoje mirovine uzest moju koja je veća od njezine ili barem jedan dio s obzirom da živimo vanbračno i ako ima, koji dokumenat mora prikazat.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Shvatio sam i vidim da sam postavio krivo pitanje , pitanje je trebalo glasit , ukoliko ja odem prvi na onaj svijet dali moja gospođa kad ode u mirovinu ima pravo umjesto svoje mirovine uzest moju koja je veća od njezine ili barem jedan dio s obzirom da živimo vanbračno i ako ima, koji dokumenat mora prikazat.

 

ima pravo birati mirovinu. svoju ili obiteljsku.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija