Jump to content

Bračna stečevina


plava1272

Preporučene objave

Razvodim se od supruga nakon 12 god. braka pa me interesira sljedeće;

On je kupio stan kada smo vec bili u braku, ali taj novac je stekao prije braka.

Upisao je i mene kao vlasnika 50% nekretnine, dakla pola-pola.

Interesira me da li mu tu polovicu nekretnine moram vratiti, obzirom da nemam darovni ugovor, nego samo vlasnicki list koji glasi na nasa dva imena.

U toj nekretnini ne zivimo.

Hvala na odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Razvodim se od supruga nakon 12 god. braka pa me interesira sljedeće;

On je kupio stan kada smo vec bili u braku, ali taj novac je stekao prije braka.

Upisao je i mene kao vlasnika 50% nekretnine, dakla pola-pola.

Interesira me da li mu tu polovicu nekretnine moram vratiti, obzirom da nemam darovni ugovor, nego samo vlasnicki list koji glasi na nasa dva imena.

U toj nekretnini ne zivimo.

Hvala na odgovoru.

 

dali on može dokazati da je stan platio samo on i to novcem koji je stekao prije braka.

ako i uspije to dokazati ipak se radi o daru(iako nema ugovora). dragovoljno je upisao suvlasništvo na stanu.

vlasnik si 1/2 stana i to je tvoja osobna imovina.

 

ako smatra da trebaš vratiti dar neka to traži tužbom u sudskom postupku.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Može dokazati da je kupio svojim novcem jer je prodao kuću koja je bila bračna stečevina ( njemu dodijeljena) njegovog prethodnog braka.

Odvjetnik me uvjeravao da taj spor ne mogu dobiti jer nemam darovni ugovor.

 

na koji način si ga prisilila da kuću upiše i na tebe?

dar. iako nema ugovora. i roditelji daju novac djeci bez ugovora i to se smatra darom ako nije ugovorena pozajmica . dali postoji ugovor o zajmu ? zašto kuću nije kupio i upisao se kao vlasnik 1/1.

 

njegova želja (dok ste bili mladi i zaljubljeni bračni par da ti daruje 1/2 novca za kupnju kuće ili 1/2 kupljene kuće.

nemože više tražiti povrat dara. kontaktiraj i drugog odvjetnika. traži drugo mišljenje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poljuljala mi se vjera u odvjetnika kod kojega sam bila na savjetovanju i kojeg sam htjela angažirati u pogledu cjelokupnog razvoda, od skrbništva, alimentacije, diobe.

Pošto nece ici glatko, trebam nekog dobrog-zmaja jer imamo dosta za dijeliti.

 

Ovakve situacije nisu nikad potpuno izvjesne, i ne bih sa sigurnošću prognozirao kako bi takav spor mogao završiti.

Kolega bovu je u pravu kada kaže da trebate pričekati i vidjeti hoće li biti tužbe.

 

Obzirom da vi nemate samo diobu kuće, nego i razvod sa djecom, pokušajte radije ići u smjeru nekog sveobuhvatnog kompromisa koji će svima biti prihvatljiv.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija