Jump to content

Neuplata mirovinskog osiguranja od strane poslodavca


hardworker

Preporučene objave

Pozdrav

U nekoliko zadnjih godina moji poslodavci (2) nisu mi uplatili doprinose.Sad sam opet nezaposlen,s pravom na naknadu sa zavoda za zapošljavanje. Imam 2 pitanja:

Hoću li dobiti naknadu,tj hoće li mi ista biti uskraćena zbog toga?

Što mogu učiniti kako bi država naplatila svoja potraživanja?

Obje firme još posluju,i obje su d.O.o. ,ako to nešto znači.

Unaprijed zahvalan.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav

U nekoliko zadnjih godina moji poslodavci (2) nisu mi uplatili doprinose.

 

To je pa gotovo NEMOGUĆE! U današnje vrijeme Porezna odmah "sjeda" na račun poslodavca ukoliko za protekli mjesec nije platio doprinose. Ne može isplatiti plaću ukoliko nije platio doprinose.

Sad sam opet nezaposlen,s pravom na naknadu sa zavoda za zapošljavanje. Imam 2 pitanja:

Hoću li dobiti naknadu,tj hoće li mi ista biti uskraćena zbog toga?

Pa velite da imate pravo na naknadu. Neće Vam biti ništa uskračeno ako ste poštivali propise vezano za prijavu na zavod

Što mogu učiniti kako bi država naplatila svoja potraživanja?

Otiđite na Poreznu upravu i provjerite jeli vam poslodavac uplaćivao doprinose?! Ukoliko nije prijavite poslodavca . No sigurno je već to učinila porezna.

Obje firme još posluju,i obje su d.O.o. ,ako to nešto znači.

Unaprijed zahvalan.

Naravno da znači. Ako je "živa" plaća svoje obveze. Inače bi bila "mrtva".

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala vam Hurus

Ipak,kako sami kažete,to je GOTOVO nemoguće,s naglaskom na "gotovo."

Moram vam reći da je danas to lako provjeriti preko aplikacije E-građani,a uvidom u istu,nema uplate,oni su samo navedeni kao obveznici uplate doprinosa.Istini za volju,ovo što vi navodite se jednom i dogodilo,u prošloj firmi,ali samo za jedan kraći vremenski period,i to je bilo razvidno po uplati drugog stupca obveznog osiguranja. Nisam išao u Poreznu,ni na Mirovinsko,jer me prvo zanima kako će sve proći na Hzz.A da ni jednu plaću nisam dobio na banku,ni ja ni kolege,također je istina,nemam razloga lagati.

Zapravo,u prošloj firmi,u tri godine dvije plaće,i to kao individualne uplate,pa ih banka nije ni uzela u obzir.

Eto,hvala još jednom,i pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija